Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Перерахування доходу фізособі - підприємцю: як відобразити у ф. №1ДФ?

ФОП подав звіт за ф. №1ДФ за IV квартал 2017 р. У звіті не відображено часткову оплату (3 тис. грн) іншому ФОПу. У І кварталі 2018 р. ФОП знову надіслав іншому ФОПу другу частину оплати (2 тис. грн). Як зробити виправлення у ф. №1ДФ? Як відобразити таку оплату у І кварталі 2018 р.?

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ПКУ та пп. 49.18.2 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. 

Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користьсамозайнятих осіб (фізичних осіб - підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).

Таким чином, за ІV квартал 2017 р. слід подати уточнюючу форму №1ДФ.

У разі, якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки щодо виплачених доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, та не відбувається зміна платника, тобто номер облікової картки платника – отримувача доходу вказано правильно, то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються

Коригування показників розд. I:

  • для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» - на введення рядка. Тобто за ІПН іншого ФОПа – отримувача платежу слід ввести суму 3000,00 грн у ф. №1ДФ за IV квартал 2017 р. – шляхом подання уточнюючого звіту.

У звіті за I квартал 2018 р. слід відобразити у ф. №1ДФ  наступну оплату - 2000,00 грн. 

Якщо дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримується від операцій, здійснюваних в межах підприємницької або незалежної професійної діяльності, то в податковому розрахунку за ф. №1ДФ заповнюються тільки графи 3 та 3а.

При цьому графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється у разі фактичної виплати доходу самозайнятій особі.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, в даному випадку в таких графах проставляються нулі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Звітність , ПДФО

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі