Порядок розрахунку податку
Транспортний податок, згідно з пп. 267.1.1 ПКУ, сплачується фізичними та юридичними особами, у т. ч. нерезидентами, які є власниками легкових авто. У 2017 році слід контролювати вік автомобіля і середньоринкову вартість транспортного засобу. Так, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі (пп. 267.2.1 ПКУ):
- з року випуску яких минуло не більше 5 років;
- вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня (у 2017 році - це 3200 грн х 375 = 1200000 грн).
На офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку до 1 лютого звітного року має розміщуватись інформація щодо переліку таких легкових автомобілів. Перелік повинен містити такі дані:
- марка;
- модель;
- рік випуску;
- об'єм циліндрів двигуна;
- тип пального.
Платники податку — юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з транспортного податку з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображено у річній податковій декларації (пп. 267.8.1 ПКУ).
Як повідомляли податкові органи, з метою оподаткування використовується винятково інформація зазначеного відомства. Зміни до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів було внесено Постановою від 21.06.2017 р. №428.
Тому середньоринкову вартість протягом 2017 року на певні автомобілі скориговано, а це дає підстави для подання уточнень або звітної декларації.
Отже, на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку потрібно обрати марку, модель та рік випуску легкового авто, а потім отримати дані про середньоринкову вартість автомобіля та самостійно порівняти їх із 375 розмірами мінімальної зарплати на початок звітного року.
Зауважимо, що деяких марок автомобілів у цьому списку взагалі немає, а це означає, що за транспортним засобом конкретної марки податок не сплачується, оскільки за нормами ПКУ тільки Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті має розмістити відповідний перелік легкових автомобілів, які у поточному році є об’єктом оподаткування транспортним податком.
Але зверніть увагу на п. 13 Постанови №66, де сказано, що у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
На офіційному веб-сайті можна знайти посилання на завантаження файлу "Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році", тож рекомендуємо додатково перевірити наявність конкретної марки та моделі транспортного засобу. І вже потім за результатами такої перевірки з'ясовувати чи потрібно сплачувати транспортний податок.
Зверніть увагу: у файлі "Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році" є транспортні засоби з об'ємом циліндрів двигуна до 3,0.
На нашу думку, якщо за оновленою Методикою виявиться, що транспортний засіб за ознаками є об’єктом оподаткування, юрособа повинна подати декларацію з транспортного податку. Але враховуючи, що оновлена Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів з’явилась із запізненням, то при поданні декларації штрафи за невчасну сплату податку, згідно з ст. 126 ПКУ, за І квартал 2017 р.(гранична сума сплати податку 30.04) сплачуватись не повинні.
Але уникнути штрафу за невчасну сплату податку за ІІ та ІІІ квартал не вдається, оскільки граничним терміном сплати податкового зобов'язання з транспортного податку є дати 30.07 та 30.09, а це період, коли оновлена Методика вже була. Граничний термін сплати податку за ІV квартал сплачується до 30.01.2018 року.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити