• Посилання скопійовано

Транспортний податок за 2017 рік: чи потрібно сплачувати за новою Методикою?

Чи має підприємство нараховувати, декларувати та сплачувати транспортний податок у 2017 році за оновленою Методикою, яка з’явилась у червні 2017 року?

Порядок розрахунку податку

Транспортний податок, згідно з пп. 267.1.1 ПКУ, сплачується фізичними та юридичними особами, у т. ч. нерезидентами, які є власниками легкових авто. У 2017 році слід контролювати вік автомобіля і середньоринкову вартість транспортного засобу. Так, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі (пп. 267.2.1 ПКУ):

  • з року випуску яких минуло не більше 5 років;
  • вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня (у 2017 році - це 3200 грн х 375 = 1200000 грн).

На офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку до 1 лютого звітного року має розміщуватись інформація щодо переліку таких легкових автомобілів. Перелік повинен містити такі дані:

  • марка;
  • модель;
  • рік випуску;
  • об'єм циліндрів двигуна;
  • тип пального.

Платники податку — юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з транспортного податку з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображено у річній податковій декларації (пп. 267.8.1 ПКУ). 

Як повідомляли податкові органи, з метою оподаткування використовується винятково інформація зазначеного відомства. Зміни до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів було внесено Постановою від 21.06.2017 р. №428.

Тому середньоринкову вартість протягом 2017 року на певні автомобілі скориговано, а це дає підстави для подання уточнень або звітної декларації.

Отже, на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку потрібно обрати марку, модель та рік випуску легкового авто, а потім отримати дані про середньоринкову вартість автомобіля та самостійно порівняти їх із 375 розмірами мінімальної зарплати на початок звітного року. 

Зауважимо, що деяких марок автомобілів у цьому списку взагалі немає, а це означає, що за транспортним засобом конкретної марки податок не сплачується, оскільки за нормами ПКУ тільки Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті має розмістити відповідний перелік легкових автомобілів, які у поточному році є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Але зверніть увагу на п. 13 Постанови №66, де сказано, що у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті. 

На офіційному веб-сайті можна знайти посилання на завантаження файлу "Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році", тож рекомендуємо додатково перевірити наявність конкретної марки та моделі транспортного засобу. І вже потім за результатами такої перевірки з'ясовувати чи потрібно сплачувати транспортний податок.

Зверніть увагу: у файлі "Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році" є транспортні засоби з об'ємом циліндрів двигуна до 3,0. 

На нашу думку, якщо за оновленою Методикою виявиться, що транспортний засіб за ознаками є об’єктом оподаткування, юрособа повинна подати декларацію з транспортного податку. Але враховуючи, що оновлена Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів з’явилась із запізненням, то при поданні декларації штрафи за невчасну сплату податку, згідно з ст. 126 ПКУза І квартал 2017 р.(гранична сума сплати податку 30.04) сплачуватись не повинні.

Але уникнути штрафу за невчасну сплату податку за ІІ та ІІІ квартал не вдається, оскільки граничним терміном сплати податкового зобов'язання з транспортного податку є дати 30.07 та 30.09, а це період, коли оновлена Методика вже була. Граничний термін сплати податку за ІV квартал сплачується до 30.01.2018 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202420
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202497
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424