• Посилання скопійовано

Для сплати земельного податку слід зареєструвати право власності на землю

СГД придбав нежитлове приміщення, розташоване на першому поверсі житлового багатоквартирного будинку. Чи потрібно буде сплачувати податок на землю за таке приміщення?

Відповідно до п. 276.1 ПКУ, земельний податок сплачується із земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, за ставкою 3% від суми податку, розрахованого за ст. 274 ПКУ (для земельних ділянок, грошову оцінку яких було проведено) або за ст. 275 ПКУ (для земельних ділянок, грошову оцінку яких не було проведено). При цьому, як визначено п. 286.6 ПКУ, за земельну ділянку, на якій розташована будівля, яка перебуває у спільній власності кількох юридичних чи фізичних осіб, земельний податок сплачується (з урахуванням прибудинкової території) кожною з таких осіб:

1) рівними частками — якщо будівля не поділена в натурі. При цьому податок може сплачувати й одна особа за згодою осіб — власників будівлі, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно до частини будівлі, що належить кожній особі, — якщо будівля перебуває у спільній частковій власності або спільній сумісній власності та поділена в натурі.


Проте, відповідно до п. 286.1 ПКУ, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Отже, для того щоб сплачувати земельний податок, СГД повинен бути зазначений в такому кадастрі як власник цієї земельної ділянки. На жаль, чинне законодавство не дозволяє оформити право власності на ділянку землі, яка перебуває під багатоквартирною будівлею, власником її частини. Тому для того, щоб бути зобов’язаним сплачувати земельний податок, СГД повинен разом із рештою всіх власників будівлі оформити таке право власності в державному земельному кадастрі та отримати відповідний витяг.

На практиці зробити це нелегко. I то лише через підприємства, установи та організації, які здійснюють управління будинками відповідно до Правил №13-1. Якщо їх немає і власники житлового багатоквартирного будинку не хочуть укладати договір довірчого управління будинком, співвласниками якого вони є, то суб’єкт господарської діяльності не буде платником земельного податку, оскільки не зможе отримати відповідний витяг із земельного кадастру самостійно.

1- Правила управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 р. №13.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024362
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202417
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202456
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202434
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419