• Посилання скопійовано

Особливості оподаткування податком на нерухомість виробничого комплексу

У свідоцтві заводу про право власності на нерухоме майно у графі «тип об'єкту» вказано: «Комплекс», що знаходиться за однією адресою. В описі – будівля цеху, будівля столової, будівля складу і т.д. Чи можна віднести такий комплекс до будівель промисловості для застосування пільги з податку на нерухоме майно?

Для того, щоб правильно надати відповідь на це запитання, то слід звернути увагу на три проблеми. 

Проблема 1. Не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств (пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ). Втім, що саме відноситься до таких будівель промисловості, чинним законодавством не визначено.

Відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. №507 (далі - ДК 018-2000), будівлі промисловості (криті будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства тощо) віднесено до підрозділу "Будівлі нежитлові" група 125 "Будівлі промислові та склади" клас 1251 "Будівлі промисловості".

Цей клас включає підкласи:

1251.1 "Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості;

1251.2 "Будівлі підприємств чорної металургії";

1251.3 "Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості";

1251.4 "Будівлі підприємств легкої промисловості";

1251.5 "Будівлі підприємств харчової промисловості";

1251.6 "Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості";

1251.7 "Будівлі підприємств лісової деревообробної та целюлозно-паперової промисловості";

1251.8 "Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості";

1251.9 "Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне".

Тож, якщо загалом притримуватись наведеного вище Державного класифікатора, з метою застосування норм пп. 266.2.2 ПКУ до будівель промисловості відносяться об'єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1251 "Будівлі промислові" (підкласи 1251.1 — 1251.9).

Водночас, у свідоцтві про право власності будівлі не ділять за Державним класифікатором.

Проблема 2. За інформацією згаданого вище Державного класифікатора, “Промислові будівлі” класу 1251 включає: 

- криті будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та т. ін. за їх функціональним призначенням

Цей клас не включає:

- резервуари, силоси та склади (1252) 

- будівлі сільськогосподарського призначення (1271) 

- комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи та т. ін.), які не мають характеристик будівель (230)

За умовами запитання, комплексні промислові споруди, які не мають характеристик будівель, не можуть скористатись пільгою за пп. 266.2.2 ПКУ

Проблема 3. За умовами запитання опис об’єкта включає, зокрема, адміністративно-побутовий корпус, будівля столової тощо.

Група "Будівлі офісні" (код 122) включає клас "Будівлі офісні" (код 1220) та шість підкласів, у тому числі "Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств" (код 1220.5).

Отже, з наведеного вище, можна зробити висновок, щоб нежитлові приміщення, які мають тип об'єкта ”КОМПЛЕКС” за однією адресою, та опис об'єкта: “будівля Н-го цеху, адмін.-побутовий корпус, будівля столової, будівля складу і т.д.”, віднести згідно ДК 018-2000 до класу 1251 "Будівлі промислові", слід звернутись до Українського науково-дослідного центру проблем стандартизації, сертифікації та якості для надання роз’яснення з приводу наведеного запитання. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202421
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202428
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024638
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024400
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202438