• Посилання скопійовано

Якщо житло використовується власником у підприємницькій діяльності, пільги не надаються

Приватний підприємець має у власності житловий будинок, який здає в оренду та квартиру, в якій він зареєстрований (прописаний) та постійно проживає. Як у такому випадку проводиться обчислення податку на нерухомість?

Згідно з статтею 266 Податкового кодексу, податок на нерухоме майно, яке перебуває у власності громадян обчислюється органами Державної фіскальної служби України за місцем реєстрації (прописки) платника на підставі даних Державного реєстру речових прав або оригіналів документів, що підтверджують право власності громадянина на нерухоме майно, виходячи з загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості, відповідних ставок податку та пільг, які встановлені у рішенні  відповідної місцевої ради. Пільги зі сплати податку на нерухомість не надаються, коли житло здається в оренду чи використовується власником у підприємницькій діяльності.


Отож, за житловий будинок, який здається в оренду податок на нерухомість сплачується за весь будинок, без урахування пільг. 

Щодо обчислення податку на нерухомість за квартиру, то слід враховувати наступне. Оскільки підприємець прописаний у квартирі й у ній постійно проживає, вона визначена, як податкова адреса підприємця, за якою він знаходиться на податковому обліку у податковій інспекції.

У випадку відсутності іншого місця для ведення підприємницької діяльності (наприклад, власного нежитлового чи орендованого приміщення), квартира може бути визнана місцем провадження підприємницької діяльності. Відповідно, податок на нерухомість також буде сплачуватися за всю квартиру, без урахування пільг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДФС у Вінницькій області

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202413
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202419
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024169
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024114
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430