• Посилання скопійовано

Будівлі, що використовуються як приміщення для конторських цілей, оподатковуються податком на нерухомість

Чи підпадає промислова будівля під дію п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ?

Запитання: Юрлицо владеет недвижимостью, которую сдает в аренду. Здание, в котором размещен офисный центр, бассейн и спортзал (2 отдельных здания) и промздание (производстенные цеха). Здания бассейна и здание под спорткомплекс арендует группа компаний "СПОРТЛАЙФ". Промздание частично сдано в аренду предприятию легкой промышленности (2 этажа), остальная часть - на реконструкции. В Киеве для спортсооружений применяется более низкая ставка налога на недвижимое имущество. Возможно ли ее применение в данном случае для бассейна и спорткомплекса? Подпадает ли промышленное здание под действие п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 НКУ? Если да, то в каком объеме (полностью или только площади сданные под производство легкой промышленности)?

Відповідь: Порядок нарахування та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регулюється новою редакцією ст. 266 ПКУ. Об’єктом оподаткування з 01.01.2015 р. стає як житлова, так і нежитлова нерухомість, у т. ч. її частка (пп. 266.2.1 ПКУ). Відповідно до пп. 14.1.129 ПКУ, об’єкти житлової нерухомості — це будівлі, віднесені згідно із законодавством до житлового фонду, дачні та садові будинки. У пп. 14.1.129-1 ПКУ наводиться перелік об’єктів нежитлової нерухомості, зокрема будівлі готельні, торговельні та офісні, господарські (присадибні) будівлі тощо.

Види нерухомості, яка не оподатковується, зазначені в пп. 266.2.2 ПКУ. Як бачимо, норми ч. “є” пп. 266.2.2 ПКУ будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств не належать до об’єкту оподаткування податком на нерухомість. В категорії 106.02 ЗІР податківці говорять про те, що промисловою будівлею є всі ті об’єкти, що можуть бути віднесені до класу 1251 “Будівлі промислові” (підкласи 1251.1-1251.9) ДК 018-2000.


На сьогодні думка ДФСУ з приводу того, як обраховується податок з нерухомості  і чи обраховується він взагалі, якщо промислова будівля, наприклад, здається в оренду чи знаходиться на реконструкції. Можемо висловити виключно свою думку з цього приводу. На питання “Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виробнича будівля, яка використовується як адміністративно-побутові (офісні) приміщення?” податківці в категорії ЗІР 106.02  дають відповідь: “будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”, їх основний аргумент  полягає в тому, що будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, належать до групи «Будівлі офісні» (код 122), а значить пільги по ним немає. По аналогії із цією відповіддю можна припустити, що у разі, коли частина промислової будівлі не використовується у промислових цілях (на реконструкції), пільга за нормами ч. “є” пп. 266.2.2 ПКУ на цю площу не розповсюджується.

Щодо застосування ставки податку на нерухомість у вигляді спортивних споруд, то тут варто відзначити наступне. Ставки податку на нерухомість у м. Києві, визначені Рішенням Київради від 28 січня 2015 року N 58/923. Так, для спортивних залів (споруд) встановлена ставка податку 0,1. Наскільки зрозуміло із запитання, в одній будівлі розташований офісний центр, басейн та спортивний зал. Відповідно до державного класифікатору будівель та споруд ДК 018-2000 категорія “Зали спортивні” включає в себе будівлі, що використовуються в спортивних цілях (баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни, гімнастичні зали, ковзанки або хокейні майданчики та т. ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів, терас для видовищ та демонстраційних цілей та т. ін.. Зверніть увагу,  басейни криті для плавання  (код 1265.2 ) відносяться до категорії “Зали спортивні” (код 1265), а відкриті плавальні басейни (код 2411) належить до складу категорії “ Стадіони, спортивні поля та майданчики” . Ставку податку 0,1 можна застосовувати до всіх об’єктів категорії “Зали спортивні” (код 1265): критий басейн для плавання та спортивний зал.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202414
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202420
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202428
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202413