• Посилання скопійовано

Будівлі, що використовуються як приміщення для конторських цілей, оподатковуються податком на нерухомість

Чи підпадає промислова будівля під дію п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ?

Запитання: Юрлицо владеет недвижимостью, которую сдает в аренду. Здание, в котором размещен офисный центр, бассейн и спортзал (2 отдельных здания) и промздание (производстенные цеха). Здания бассейна и здание под спорткомплекс арендует группа компаний "СПОРТЛАЙФ". Промздание частично сдано в аренду предприятию легкой промышленности (2 этажа), остальная часть - на реконструкции. В Киеве для спортсооружений применяется более низкая ставка налога на недвижимое имущество. Возможно ли ее применение в данном случае для бассейна и спорткомплекса? Подпадает ли промышленное здание под действие п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 НКУ? Если да, то в каком объеме (полностью или только площади сданные под производство легкой промышленности)?

Відповідь: Порядок нарахування та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регулюється новою редакцією ст. 266 ПКУ. Об’єктом оподаткування з 01.01.2015 р. стає як житлова, так і нежитлова нерухомість, у т. ч. її частка (пп. 266.2.1 ПКУ). Відповідно до пп. 14.1.129 ПКУ, об’єкти житлової нерухомості — це будівлі, віднесені згідно із законодавством до житлового фонду, дачні та садові будинки. У пп. 14.1.129-1 ПКУ наводиться перелік об’єктів нежитлової нерухомості, зокрема будівлі готельні, торговельні та офісні, господарські (присадибні) будівлі тощо.

Види нерухомості, яка не оподатковується, зазначені в пп. 266.2.2 ПКУ. Як бачимо, норми ч. “є” пп. 266.2.2 ПКУ будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств не належать до об’єкту оподаткування податком на нерухомість. В категорії 106.02 ЗІР податківці говорять про те, що промисловою будівлею є всі ті об’єкти, що можуть бути віднесені до класу 1251 “Будівлі промислові” (підкласи 1251.1-1251.9) ДК 018-2000.


На сьогодні думка ДФСУ з приводу того, як обраховується податок з нерухомості  і чи обраховується він взагалі, якщо промислова будівля, наприклад, здається в оренду чи знаходиться на реконструкції. Можемо висловити виключно свою думку з цього приводу. На питання “Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виробнича будівля, яка використовується як адміністративно-побутові (офісні) приміщення?” податківці в категорії ЗІР 106.02  дають відповідь: “будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних міських рад щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”, їх основний аргумент  полягає в тому, що будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, належать до групи «Будівлі офісні» (код 122), а значить пільги по ним немає. По аналогії із цією відповіддю можна припустити, що у разі, коли частина промислової будівлі не використовується у промислових цілях (на реконструкції), пільга за нормами ч. “є” пп. 266.2.2 ПКУ на цю площу не розповсюджується.

Щодо застосування ставки податку на нерухомість у вигляді спортивних споруд, то тут варто відзначити наступне. Ставки податку на нерухомість у м. Києві, визначені Рішенням Київради від 28 січня 2015 року N 58/923. Так, для спортивних залів (споруд) встановлена ставка податку 0,1. Наскільки зрозуміло із запитання, в одній будівлі розташований офісний центр, басейн та спортивний зал. Відповідно до державного класифікатору будівель та споруд ДК 018-2000 категорія “Зали спортивні” включає в себе будівлі, що використовуються в спортивних цілях (баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни, гімнастичні зали, ковзанки або хокейні майданчики та т. ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів, терас для видовищ та демонстраційних цілей та т. ін.. Зверніть увагу,  басейни криті для плавання  (код 1265.2 ) відносяться до категорії “Зали спортивні” (код 1265), а відкриті плавальні басейни (код 2411) належить до складу категорії “ Стадіони, спортивні поля та майданчики” . Ставку податку 0,1 можна застосовувати до всіх об’єктів категорії “Зали спортивні” (код 1265): критий басейн для плавання та спортивний зал.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202484
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424