• Посилання скопійовано

Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі

Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?

Поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення

Визначення фіндопомоги у пп. 14.1.257 ПКУ поширюється на всіх платників податків – фізичних та юридичних осіб, проте наслідки отримання та надання фіндопомоги можуть бути різними для юросіб – платників податку на прибуток та "єдинників".

Зауважимо, що відповідно до умов договору поворотна фінансова допомога є короткостроковою, незалежно від того, чи буде вона повернена підприємством достроково, чи за терміном договору, тому що з дати балансу 30.06.2024 р. до 10.05.2025 р. пройде менше року. Отже, дисконтувати цю заборгованість не потрібно.

Ніяких податкових наслідків у підприємства-отримувача не буде, якщо поворотна фінансова допомога буде повернена вчасно.

Проте, якщо заборгованість не буде повернено з тих чи інших причин вчасно, вона буде вважатися простроченою і після спливу строку позивної давності може бути визнана безнадійною. Дана умова застосовується щодо наведеної ситуації. Більш ширший перелік ознак для ідентифікації заборгованості як безнадійної наведено в пп. 14.1.11 ПКУ.

Якщо підприємство-отримувач протягом дії договору стане платником єдиного податку, то необхідно буде повернути кошти протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. В іншому випадку така сума буде доходом платника ЄП та підлягатиме оподаткуванню (пп. 3 пп. 292.11 ПКУ).

Більш детально щодо оподаткування фінансової допомоги можна ознайомитись тут.

Також нагадуємо, що основна сума поворотної фінансової допомоги, яка повертається фізичній особі – підприємцю або фізичній особі, відображається у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «153». Докладніше про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202413
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202419
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024169
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024115
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430