Відповідно до пп. 269.1.1 ПКУ платниками земельного податку є:
- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
- землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування.
Земельний податок сплачує безпосередньо власник земельної ділянки або постійний землекористувач. Таким чином, у підприємства немає підстав для сплати земельного податку.
Проте, є зобов’язання з орендної плати перед місцевою територіальною громадою і питання недоотриманого доходу, оскільки за період фактичного користування земельною ділянкою не було сплачено орендну плату.
Нижче наведено позицію суддів:
Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини 1 статті 1212 ЦКУ (Постанова від 27.04.2021 №922/2378/20 Верховний Суд. Касаційний господарський суд).
Тому підприємству необхідно найближчим часом оформити право оренди, адже є ризики судового вирішення даного питання.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити