• Посилання скопійовано

Оподаткування компенсації витрат СГ за програмами облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю та ваучеру на БПЛА

Чи виникне оподаткування у ФОПа ІІІ групи (як у фізособи) отриманих коштів компенсації: по програмі "Компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю" та по програмі «Ваучер на БПЛА/БПЛК»?

Про те, як отримати компенсацію роботодавцю за програмою "Компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю", які витрати компенсуватиме Центр зайнятості, які документи для цього потрібні, хто не матиме на неї права та інше ми писали тут, тут та тут. Така компенсація передбачена Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою КМУ від 22.08.2023 року №893. При цьому, скільки б роботодавець не витратив у реальності, він отримає не більш як 100500 грн за одного працівника з І групою інвалідності і не більш як 67000 грн за працівника з ІІ групою інвалідності. 

Оподаткування отриманої компенсації роботодавцем від Центру зайнятості  понесених раніше витрат на облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю ані Порядком №893, ані іншим нормативно-правовим документом не передбачено.

Програма «Ваучер на БПЛА/БПЛК» полягає у покритті витрат, понесених (суб’єктами підприємницької діяльності ((юрособами та ФОПами - винахідниками та розробниками БПЛА/БПЛК, які пройшли кваліфікаційний відбір) на виробництво та передачу (на добровільній безоплатній основі військовій частині (за її запитом) по акту прийму передачі) безпілотних літальних апаратів та комплексів. Компенсація надається в сумі до 1000 тис. грн.

Тож тут розуміємо, що витрати несе саме підприємець, то й компенсацію отримуватиме саме підприємець.

Оподаткування отриманої компенсації підприємцем з міського бюджету понесених раніше витрат на виробництво БПЛА/БПЛК, що були безоплатно передані до військової частини, не передбачено законодавством.

Зокрема, відповідно до пп. 292.11 ПКУ до доходів ФОП-єдинника не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202412
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202416
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202426
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202412