• Посилання скопійовано

Зелений туризм: чи є податкові пільги?

Чи є якісь податкові пільги у галузі зеленого туризму?

Екологічний (зелений) туризм — один з видів туризму (див. ст. 4 Закону про туризм).

Відповідно до ст. 1 Закону №742особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. 

Діяльність у сфері зеленого туризму планувалося врегулювати Законом про сільський та зелений туризм (див. проєкт Закону від 05.03.2021 р. №5206). Але і дотепер цей Закон не прийнято.

Проєктом Закону про внесення змін до ПКУ (№7400) передбачалися пільги з ПДФО і ВЗ щодо доходу, який отримують члени особистого селянського господарства (тобто, мешканці сільської місцевості) від  надання послуг з розміщення (проживання) і харчування у сфері сільського зеленого туризму. Причому розміщувати відпочиваючих потрібно було у  житлових будинках, в яких проживають господарі; кількість ліжко - місць для відпочиваючих обмежувалася до 10.

Але цей проєкт Закону було відкликано. Тож на сьогодні відсутні податкові пільги у галузі зеленого туризму.

При тимчасовому розміщенні (проживанні) відпочиваючих у власних садибах власникам садиб потрібно дотримуватися норм Порядку №297.

Відповідно до пп. 7 Порядку №297, фізичні особи -  власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації їх як суб'єктів підприємницької діяльності. 

Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення зобов'язані подавати у визначений законодавством строк органу відповідної податкової служби декларацію за встановленою формою про дохід, отриманий від надання таких послуг, вести книгу реєстрації, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові мешканця, рік народження, місце проживання (перебування) та документ, який посвідчує особу, дата прибуття та вибуття, вартість наданих послуг. Статистичні відомості подаються до місцевих органів виконавчої влади за встановленою ними формою. 

Як бачимо, на сьогодні галузь зеленого туризму залишається майже не врегульованою законодавчо. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Договір медичного обслуговування: що з оподаткуванням?
  Підприємство уклало договір медобслуговування (постачання послуг з охорони здоров'я) з медичною установою на користь своїх працівників (до складу пацієнтів за договором входить працівник та члени його родини до 5 осіб) терміном на 1 рік. Оплата здійснюється з поточного рахунку підприємства за одного працівника (і його родини), сума послуг складає 25000 грн на рік
  09.06.202318
 • Тимбілдінг для гіг-спеціалістів: які податкові наслідки?
  Компанія - резидент "Дія. Сіті" (9%) немає офісу, співпрацює зі спеціалістами за гіг-контрактами. Планує проводити тимбілдінги, щоб гіг-спеціалісти краще познайомились в неформальній обстановці, для підвищення ефективності комунікації та координації команд під час співпраці в рамках виконання спільних завдань. Такі заходи можуть проходити із залученням послуг ресторанів щодо організації харчування, оренди приміщень, розважальних послуг. Які податкові наслідки таких заходів?
  01.06.2023672
 • Оподаткування рекламних послуг, наданих нерезиденту
  Юрособа - резидент України, платник податку на прибуток і ПДВ, підписала публічний договір "Умови надання послуг Google Adsense Онлайн", за яким надає місце для розміщення реклами Googleна своєму сайті. Протягом місяця надходять оплати в доларах на валютний рахунок. Останнім днем місяця в акаунті - "Прибутки Adsense" нараховується дохід, відмінний від отриманої оплати. Який облік та оподаткування?
  30.05.202337
 • Пільга з плати за землю згідно з Законом №3050, якщо земля поза межами населеного пункту
  У власності ТОВ є земельна ділянка, яка знаходиться за межами населеного пункту, але відноситься до селищної ради, яка включена до Переліку територій активних бойових дій. Чи стосується пільга з плати за землю згідно з Законом №3050 такої ділянки?
  29.05.202379
 • Зелений туризм: чи є податкові пільги?
  Чи є якісь податкові пільги у галузі зеленого туризму?
  23.05.2023281