• Посилання скопійовано

Зелений туризм: чи є податкові пільги?

Чи є якісь податкові пільги у галузі зеленого туризму?

Екологічний (зелений) туризм — один з видів туризму (див. ст. 4 Закону про туризм).

Відповідно до ст. 1 Закону №742особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. 

Діяльність у сфері зеленого туризму планувалося врегулювати Законом про сільський та зелений туризм (див. проєкт Закону від 05.03.2021 р. №5206). Але і дотепер цей Закон не прийнято.

Проєктом Закону про внесення змін до ПКУ (№7400) передбачалися пільги з ПДФО і ВЗ щодо доходу, який отримують члени особистого селянського господарства (тобто, мешканці сільської місцевості) від  надання послуг з розміщення (проживання) і харчування у сфері сільського зеленого туризму. Причому розміщувати відпочиваючих потрібно було у  житлових будинках, в яких проживають господарі; кількість ліжко - місць для відпочиваючих обмежувалася до 10.

Але цей проєкт Закону було відкликано. Тож на сьогодні відсутні податкові пільги у галузі зеленого туризму.

При тимчасовому розміщенні (проживанні) відпочиваючих у власних садибах власникам садиб потрібно дотримуватися норм Порядку №297.

Відповідно до пп. 7 Порядку №297, фізичні особи -  власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації їх як суб'єктів підприємницької діяльності. 

Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення зобов'язані подавати у визначений законодавством строк органу відповідної податкової служби декларацію за встановленою формою про дохід, отриманий від надання таких послуг, вести книгу реєстрації, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові мешканця, рік народження, місце проживання (перебування) та документ, який посвідчує особу, дата прибуття та вибуття, вартість наданих послуг. Статистичні відомості подаються до місцевих органів виконавчої влади за встановленою ними формою. 

Як бачимо, на сьогодні галузь зеленого туризму залишається майже не врегульованою законодавчо. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Подарункові сертифікати партнерам на єдиному податку
    ТОВ, платник ПДВ, планує здійснити закупку подарункових сертифікатів вартістю 3000 грн/шт з метою подарувати партнерам - ФОПам на ІІІ групі ЄП (5%). Які податки будуть у ЮО, якщо отримувач ФОП на ЄП ІІІ групи 5%? Які податкові зобов'язання виникнуть у ФОПа при отриманні подарункового сертифікату? Хто має сплачувати податки: податковий агент чи обдарований ФОП самостійно?
    27.09.202318
  • Придбання облігації внутрішньої держпозики: що з податком на прибуток?
    Підприємство, резидент Дія. Сіті, платник податку на прибуток на особливих умовах, "малодохідник", прийняло рішення придбати облігації внутрішньої державної позики. Чи обкладається ця операція податком на прибуток? Якщо так, то за якою ставкою? Чи є ще якісь податкові наслідки, які потрібно врахувати?
    26.09.202317
  • Податок на нерухомість для ФОПа: що з декларацією?
    ФОП у 2022 р. придбав нежитлове приміщення як фізособа. З квітня 2023 р. по сьогодні частина приміщення надається в оренду ТОВ. З вересня 2023 р. решта ФОП використовує у власній діяльності під магазин. Чи потрібно було подавати декларацію про податок на нерухомість?
    15.09.202379
  • Оподаткування при безоплатній передачі майна з балансу комунального підприємства на баланс іншого
    Комунальне підприємство за кошти, отримані до СК, придбало автогрейдер, відобразило ПК, використовувало в своїй діяльності. За рішенням місцевої ради передає його безоплатно іншому комунальному підприємству. Які наслідки з ПДВ та податку на прибуток? Як оформити? Чи потрібно вносити зміни до статуту і зменшувати СК?
    06.09.202329
  • Податкові наслідки збиткового надання послуг ФОПа на загальній системі оподаткування
    ФОП на загальній системі надає послуги транспортних перевезень. Буває так, що немає завантаження назад, або заявка відміняється і тоді автомобіль їде порожнім назад. Відповідно, таке перевезення виходить збитковим. Що загрожує ФОПу в такому випадку при податковій перевірці?
    01.09.202378