Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Матеріальна допомога на лікування колишньому працівнику підприємства

На підприємство звернувся колишній працівник з проханням надати йому допомогу на лікування. Як оформити цю допомогу? Які потрібні документи? Які податки сплатити?

Для надання підприємством матеріальної допомоги на лікування колишньому працівнику можливі такі варіанти:

  • отримати від нього заяву з проханням укласти договір із закладом охорони здоров'я та оплатити за цим договором вартість лікування;
  • укласти договір безпосередньо із медичним закладом (у разі позитивного рішення підприємства (благодійника));
  • на підставі  рахунку медзакладу чи згідно з договором перерахувати гроші на розрахунковий рахунок закладу. 

На підставі цих документів видається наказ. 

Крім того, повинні бути підтвердні документи, що підтверджують лікування у даному медзакладі та витрати на його проведення: договір, медичний висновок, чеки, касові ордери тощо.

Цільова допомога на лікування, перерахована безпосередньо закладу охорони здоров'я, не включається до оподатковуваного доходу колишнього працівника підприємства, а також члена сім'ї працівника першого ступеня спорідненості на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ.

При цьому сума такої допомоги законодавчо не обмежена.  Із суми допомоги, що перерахована безпосередньо медзакладу ПДФО та військовий збір не утримується. 

Матеріальна допомога на лікування, що перерахована закладу охорони здоров'я відображається у Додатку 4ДФ об'єднаної звітності за ознакою «169».

Якщо ж хоча би одну з вищезазначених умов не виконано, - то допомога на лікування підлягатиме оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 

Оподатковувана сума допомоги відображатиметься у Додатку 4ДФ об'єднаної звітності  за ознакою «126».

На кошти перераховані медичному закладу на оплату лікування колишнього працівника ЄСВ не нараховується, оскільки така виплата не входить до фонду оплати праці (п. 3.32 Інструкції №5).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Матеріальна допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі