Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на репатріацію з послуг від нерезидента

Підприємство – резидент України отримало від нерезидента послуги організації виставки, розробці дизайну, нотифікації, реєстрації продукції, правовому супроводу прав використання тощо (перелік нижче). Чи сплачується податок на репатріацію?

 Мова йде про такі послуги:

  1. організація участі у виставці за межами України;
  2. послуги по разробці дизайну, виготовлення та установки декоративних елементів (логотипи, баннери та вітрини) на стендах на виставці за межами України;
  3. послуги митного складу за межами України, тобто на территорії нерезидента (по зберіганню, розвантаженню, завантаженню та митному оформленню товару, перевалка, складування);
  4. послуги по нотифікації продукції за межами України;
  5. послуга по реєстрації парфюмерної продукції, як відповідної вимогам техничного регламенту Митного союзу «ТР ТС 009/20l1 «О безопасности парфюмерно-косметической продукции». Для можливості реалізації парфюмерії на території Митного союзу;
  6. послуга по правовому та технічному супроводу прав використання Ліцензійних матеріалів (цифрове зображення).

Податком на репатріацію оподатковуються доходи, які виплачуються резидентом нерезиденту, перелік яких наведено в пп. 141.4.1 ПКУ.

Серед переліку наведених в цьому підпункті доходів немає нічого з вищеперерахованого.

Поряд з цим до оподатковуваних доходів згідно з п. «к» пп. 141.4.1 ПКУ належать інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Тобто, по-перше, можуть оподатковуватися податком на репатріацію також і інші доходи, які не названі прямо в пп. 141.4.1 ПКУ, але такі доходи мають бути від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України.

А в розглядуваній ситуації нерезидент провадить діяльність за межами території України.

Окрім того, по-друге, не оподатковуються доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

В розглядуваній ситуації резидент отримав від нерезидента послуги, сплативши нерезиденту доходи у вигляді виручки за такі послуги.

На підставі наведених аргументів, на наш погляд, відсутні підстави оподатковувати наведені доходи податком на репатріацію.

 ***

Читайте також: Щодо порядку оподаткування доходів, сплачених на користь нерезидента за послуги, пов’язані з участю у виставкових заходах

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі