Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Навчальний заклад орендує будівлю у іншого СГ: чи буде податок на нерухомість?

Приміщення «Будівля дошкільного навчального закладу» внесена як частка в СК підприємства, яке здійснює діяльність за КВЕД 68.20 і надаватиме приміщення в оренду СГ, що буде надавати освітні послуги в цьому приміщенні. Чи буде це приміщення звільнене від податку на нерухоме майно? Якщо ні, то яку ставку податку треба застосовувати для таких об’єктів в Києві?

Відповідно до пп. «і» пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом оподаткування будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг. Виходячи з цього формулювання, такі будівлі мають належати саме навчальним закладам на праві власності або на праві господарського відання.

Тому, на нашу думку, якщо будівля належить підприємству, яке не є навчальним закладом, така будівля є об’єктом оподаткування податком на нерухомість на загальних підставах.

Відповідно до пп. 266.5.1 ПКУ, ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Ставки податку на нерухомість у м. Києві встановлені Рішенням КМР від 23.06.11 р. №242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві"(зі змінами та доповненнями).

Положенням про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в м. Києві (діє з 01.01.2019 року) (Завантажити) встановлено різні ставки податку на різні нежитлові приміщення у м. Києві з 2019 року. На нашу думку, будівля, що призначена для надання освітніх послуг, але яка не належить навчальному закладу, може бути класифікована як:

  • 1220.5 - Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств (ставка податку - 1,5%) або
  • 1220.9 - Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші (ставка податку - 1%).

Проте для впевненості в тому, як правильно класифікувати таку будівлю та відповідно яку ставку податку обрати, радимо звернутися до податківців за наданням індивідуальної консультації з цього питання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Оренда , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі