• Посилання скопійовано

Податок на нерухомість за фізкультурний комплекс

Неприбуткова організація (не комунальної власності) має на балансі фізкультурно-оздоровчий комплекс. Чи є пільги зі сплати податку на нерухоме майно?

Відповідно до пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість:

 • (див. п. «а») - об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
 • (див. п. «ї») - об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
 • (див. п. «й») - об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Ми навели три пільги з податку на нерухомість, які стосуються неприбуткових організацій. З них тільки одна для неприбуткових організацій, що не має відношення до державних чи комунальних організацій.

Це пільга за пп. «ї» пп. 266.2.2 ПКУ – об’єкти нежитлової нерухомості у вигляді закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Тобто, ця пільга стосується будь-яких неприбуткових організацій, внесених податковою до Реєстру неприбуткових організацій, які мають на балансі заклади оздоровлення і відпочинку дітей.

 

Що таке заклад оздоровлення і відпочинку дітей?

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку - постійно або тимчасово діючий, спеціально організований або пристосований заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку, розвитку дітей, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку (ч. 1 ст. 1 Закону №375-VI).

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону №375-VI, майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей обов’язково вносяться до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Такий реєстр ведеться згідно з нормами Порядку №580.

Держреєстр знаходиться тут.

Окрім того, Законом №375-VI встановлено вимоги до дитячого закладу оздоровлення і відпочинку.

Таким чином, на наш погляд, пільга з податку на нерухомість, встановлена пп. «ї» пп. 266.2.2 ПКУ, стосується дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, які відповідають вимогам Закону №375-VI і інформація про які внесена до Держреєстру.

Тому якщо фізкультурно-оздоровчий комплекс в ситуації, яку ми розглядаємо, не відповідає вимогам Закону №375-VI і інформація про нього не занесена до Держреєстру, на наш погляд, пільга з податку на нерухомість на такий комплекс не поширюється.

Але варто зазначити, що згідно з нормами пп. 266.4.2 ПКУ, сільські, селищні, міські ради, ОТГ, на території яких знаходяться об’єкти нерухомості, можуть встановлювати пільги із сплати податку на нерухомість. Тому рекомендуємо поцікавитися у відповідній раді, на території якої знаходиться фізкультурно-оздоровчий комплекс, чи встановлена пільга для такого об’єкта.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Як виправити помилку, якщо декларація з податку на нерухомість не подавалася з 2012 року?
  ТОВ на загальній системі оподаткування з 2012 року є власником нежитлового приміщення площею 101,1 кв.м. З дати купівлі по сьогодні податок на нерухоме майно не нараховувався і не сплачувався, декларація не подавалася. Як виправити це?
  27.11.2023514
 • Допомога від роботодавця дітям працівників-військовослужбовців, які загинули
  ТОВ планує надавати матеріальну допомогу до повноліття дітям працівників – загиблих військовослужбовців. Як це документально оформити? Які документи потрібні від отримувача? Чи оподатковується ця допомога податками?
  27.11.2023206
 • Оподаткування ПнВК резидентом "Дія. Сіті" повернутої ПФД
  Резидент "Дія. Сіті"– платник податку на виведений капітал надав короткострокову безвідсоткову ПФД засновнику – юрособі, нерезиденту "Дія. Сіті," платнику податку на прибуток на загальних підставах. Надана допомога була повернута до кінця календарного року. Чи підлягає оподаткуванню податком на виведений капітал за ставкою 9% надана і повернута протягом року фіндопомога?
  24.11.202318
 • Дизайн, виробництво та продаж ювелірних виробів: яку систему оподаткування обрати ФОПу?
  Фізособа планує діяльність з виготовлення унікальних художніх та ювелірних виробів за індивідуальним замовленням клієнтів. Цикл включає дизайн та виготовлення виробу з металів (в т.ч. дорогоцінних), каміння, емалі, деревини, шкіри та ін. У разі використання дорогоцінних металів є можливість клеймування у відповідних державних установах. Далі – реалізація виробів в Україні і за кордоном. Яку систему оподаткування можна обрати для такої діяльності?
  22.11.202312
 • Оренда паю: оподаткування
  В договорі оренди земельного паю прописано, що орендна плата виплачується орендодавцю в розмірі 5 000 грн. Виплата орендної плати здійснюється в натуральній формі 1 т. зернової продукції. Чи застосовувати коефіцієнт до ПДФО та ВЗ, якщо в договорі за вимогою орендодавця прописано не суму нарахування орендної плати, а суму до виплати 5 000 грн?
  20.11.20231 045