• Посилання скопійовано

Підприємство сплачує збори за реєстрацію торгової марки закордоном: які податкові наслідки?

Підприємство сплачує за послуги з реєстрації торгової марки закордоном. Чи має підприємство реєструвати ПН на послуги від нерезидента та як включити дані послуги до витрат? Чи має підприємство сплачувати додаткові податки при оплаті послуг від нерезидента?

При придбанні послуг у нерезидента у разі визнання місцем постачання митної території України покупцем нараховується:

  • податкове зобов’язання з ПДВ – на дату списання коштів з рахунку в оплату послуги, або дату оформлення документів, що посвідчують факт постачання таких послуг – в залежності від першої з подій.
  • складається й реєструється податкова накладна;
  • податковий кредит з ПДВ – показується покупцем на підставі зареєстрованої податкової накладної у періоді виникнення податкових зобов’язань із ПДВ (відображенні їх у декларації) покупець має право віднести таку суму ПДВ складі податкового кредиту (пп. 198.2 ПКУ). Виходить, що якщо все сталося в одному податковому періоді, то результат за ПДВ для покупця буде нульовим. Ситуація подібна до імпорту товару. 

Оподаткування придбання/створення торгових марок не відрізняється від оподаткування інших витрат, пов’язаних з господарською діяльністю. Це за своєю суттю придбання маркетингових послуг та витрати на просування продукту. Всі вони повною мірою визнаються платниками податку на прибуток без будь-яких податкових різниць. Ну а оскільки ніяких різниць за такими витратами ПКУ не передбачає, то і "малодохідники", і "високодохідники" обліковують їх при формуванні об’єкта оподаткування податком на прибуток за правилами бухобліку

Тобто в періоді відображення бухвитрат на придбання/створення торгової марки вони автоматично зменшують базу оподаткування податком на прибуток.

 

Щодо податку на доходи нерезидента

За нормами пп. "к" пп. 141.4.1 ПКУ податок на доходи нерезидентів не утримується з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації послуг, наданих нерезидентом резиденту. Виходячи з цього, із сум маркетингових послуг, сплачених нерезиденту, податок на доходи нерезидентів не утримують.

 

Висновок: 

У разі надання нерезидентами послуг резидентам України такі операції з метою визначення особи, відповідальної за сплату ПДВ, розглядаються Податковим кодексом в порядку, аналогічному імпорту товарів: якщо місцем постачання послуг визначено митну територію України, відповідальним за нарахування і сплату ПДВ визнається резидент України — одержувач послуг. І в такому разі йдеться про отримання послуг від нерезидента.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Новікова Марія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202490
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202466
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430