Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Підприємство сплачує збори за реєстрацію торгової марки закордоном: які податкові наслідки?

Підприємство сплачує за послуги з реєстрації торгової марки закордоном. Чи має підприємство реєструвати ПН на послуги від нерезидента та як включити дані послуги до витрат? Чи має підприємство сплачувати додаткові податки при оплаті послуг від нерезидента?

При придбанні послуг у нерезидента у разі визнання місцем постачання митної території України покупцем нараховується:

  • податкове зобов’язання з ПДВ – на дату списання коштів з рахунку в оплату послуги, або дату оформлення документів, що посвідчують факт постачання таких послуг – в залежності від першої з подій.
  • складається й реєструється податкова накладна;
  • податковий кредит з ПДВ – показується покупцем на підставі зареєстрованої податкової накладної у періоді виникнення податкових зобов’язань із ПДВ (відображенні їх у декларації) покупець має право віднести таку суму ПДВ складі податкового кредиту (пп. 198.2 ПКУ). Виходить, що якщо все сталося в одному податковому періоді, то результат за ПДВ для покупця буде нульовим. Ситуація подібна до імпорту товару. 

Оподаткування придбання/створення торгових марок не відрізняється від оподаткування інших витрат, пов’язаних з господарською діяльністю. Це за своєю суттю придбання маркетингових послуг та витрати на просування продукту. Всі вони повною мірою визнаються платниками податку на прибуток без будь-яких податкових різниць. Ну а оскільки ніяких різниць за такими витратами ПКУ не передбачає, то і "малодохідники", і "високодохідники" обліковують їх при формуванні об’єкта оподаткування податком на прибуток за правилами бухобліку

Тобто в періоді відображення бухвитрат на придбання/створення торгової марки вони автоматично зменшують базу оподаткування податком на прибуток.

 

Щодо податку на доходи нерезидента

За нормами пп. "к" пп. 141.4.1 ПКУ податок на доходи нерезидентів не утримується з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації послуг, наданих нерезидентом резиденту. Виходячи з цього, із сум маркетингових послуг, сплачених нерезиденту, податок на доходи нерезидентів не утримують.

 

Висновок: 

У разі надання нерезидентами послуг резидентам України такі операції з метою визначення особи, відповідальної за сплату ПДВ, розглядаються Податковим кодексом в порядку, аналогічному імпорту товарів: якщо місцем постачання послуг визначено митну територію України, відповідальним за нарахування і сплату ПДВ визнається резидент України — одержувач послуг. І в такому разі йдеться про отримання послуг від нерезидента.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Новікова Марія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти , Реєстрація , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі