Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на репатріацію з дорожного збору за проїзд платними дорогами

ТОВ здійснює міжнародні перевезення та сплачує згідно з інвойсом з власного рахунку на рахунок нерезидента ТОLL COLLECT дорожній збір за проїзд платними дорогами Німеччини. Чи потрібно з цього доходу утримувати податок на репатріацію?

Про особливості справляння цього збору можна прочитати тут.

Дорожній збір справляється приватною компанією Toll Collect GmbH, яка діє від імені Федерального міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини і яка виконує всі функції розрахунку і справляння дорожнього збору. Надходження від дорожніх зборів щодня передаються компанією Toll Collect в Федеральне казначейство.

Там же зазначено, що дорожній збір стягується згідно з Законом про стягування дорожніх зборів на федеральних автомагістралях і дорогах, та рядом постанов німецького уряду.

Таким чином, дорожній збір – це різновид податку, який стягується до бюджету Німеччини. А не дохід, отриманий нерезидентом, з якого стягується податок на репатріацію. Компанія Toll Collect GmbH виконує суто технічну функцію збирання цього збору.

Відповідно до пп. 14.1.122 ПКУ, нерезиденти - це:

  1. іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України;
  2. дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні;
  3. фізичні особи, які не є резидентами України.

Федеральне казначейство, куди надходить дорожній збір, до таких суб’єктів не належить.

Поряд з цим доходи нерезидентів, з яких стягується податок на репатріацію, наведені в пп. 141.4.1 ПКУ. В переліку цих доходів немає дорожнього збору. Поряд з цим в пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ наведено такий вид оподатковуваного доходу, як інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України. Очевидно, що сплата дорожнього збору за проїзд дорогами Німеччини ніяк не є доходом від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України.

З наведеного вище випливає, що податок на репатріацію із наведеного дорожного збору не утримується.

Варто також сказати, що з тих самих підстав резидент платник податку на прибуток не застосовує податкову різницю, встановлену пп. 140.5.4 ПКУ – збільшення фінрезультату до оподаткування на суму 30% вартості послуг, придбаних в тому числі у нерезидента, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, затвердженого Постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480.

Тим паче, що в переліку наведених там організаційно-правових форм наведені «GmbH & Co.KG», «GmbH & Co. KGaA» і «GmbH & Co. OHG». А «GmbH» немає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +