• Посилання скопійовано

Податок на репатріацію з дорожного збору за проїзд платними дорогами

ТОВ здійснює міжнародні перевезення та сплачує згідно з інвойсом з власного рахунку на рахунок нерезидента ТОLL COLLECT дорожній збір за проїзд платними дорогами Німеччини. Чи потрібно з цього доходу утримувати податок на репатріацію?

Про особливості справляння цього збору можна прочитати тут.

Дорожній збір справляється приватною компанією Toll Collect GmbH, яка діє від імені Федерального міністерства транспорту і цифрової інфраструктури Німеччини і яка виконує всі функції розрахунку і справляння дорожнього збору. Надходження від дорожніх зборів щодня передаються компанією Toll Collect в Федеральне казначейство.

Там же зазначено, що дорожній збір стягується згідно з Законом про стягування дорожніх зборів на федеральних автомагістралях і дорогах, та рядом постанов німецького уряду.

Таким чином, дорожній збір – це різновид податку, який стягується до бюджету Німеччини. А не дохід, отриманий нерезидентом, з якого стягується податок на репатріацію. Компанія Toll Collect GmbH виконує суто технічну функцію збирання цього збору.

Відповідно до пп. 14.1.122 ПКУ, нерезиденти - це:

  1. іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України;
  2. дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні;
  3. фізичні особи, які не є резидентами України.

Федеральне казначейство, куди надходить дорожній збір, до таких суб’єктів не належить.

Поряд з цим доходи нерезидентів, з яких стягується податок на репатріацію, наведені в пп. 141.4.1 ПКУ. В переліку цих доходів немає дорожнього збору. Поряд з цим в пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ наведено такий вид оподатковуваного доходу, як інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України. Очевидно, що сплата дорожнього збору за проїзд дорогами Німеччини ніяк не є доходом від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України.

З наведеного вище випливає, що податок на репатріацію із наведеного дорожного збору не утримується.

Варто також сказати, що з тих самих підстав резидент платник податку на прибуток не застосовує податкову різницю, встановлену пп. 140.5.4 ПКУ – збільшення фінрезультату до оподаткування на суму 30% вартості послуг, придбаних в тому числі у нерезидента, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, затвердженого Постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480.

Тим паче, що в переліку наведених там організаційно-правових форм наведені «GmbH & Co.KG», «GmbH & Co. KGaA» і «GmbH & Co. OHG». А «GmbH» немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202413
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202419
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024171
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024115
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430