• Посилання скопійовано

Сплата підприємством податків за придбану у фізособи нерухомість

ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, купує у фізособи нерухомість (склад і земельну ділянку під ним). Чи потрібно утримувати ПДФО, ВЗ з доходу, який виплачується фізособі? Чи потрібно утримувати пенсійний збір?

ПДФО, ВЗ

Дохід від продажу нерухомості оподатковується ПДФО і ВЗ згідно з нормами ст. 172, ст. 173 ПКУ (пп. 164.2.4 ПКУ).

Дохід від продажу нерухомості, яка не є житловою нерухомістю, оподатковується ПДФО за ставкою 5% (п. 172.2 ПКУ). Поряд з цим відповідно до  пп. 1.2 і 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ такий дохід оподатковується ВЗ за ставкою 1,5%.

Відповідно до п. 172.3 ПКУ дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

Якщо нерухомість придбавається юридичною особою, то саме така особа є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету ПДФО і ВЗ (п. 172.7 ПКУ).

Таким чином, утримати і перерахувати податки до бюджету та відобразити таку виплату у формі № 1ДФ (з ознакою доходу «104») повинне ТОВ.

Податки потрібно сплатити за місцезнаходженням юрособи (див. пп. 168.4.4 ПКУ).

 

Пенсійний збір

Підприємства, які придбавають нерухоме майно, є платниками пенсійного збору (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з ПКУ.

Таким чином, обкладати пенсійним збором потрібно тільки будівлю складу, а не земельну ділянку.

Об’єктом оподаткування є вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна (п. 8 ст. 2 Закону № 400).

Розмір збору — 1 % від об’єкта обкладення (п. 10 ст. 4 Закону № 400).

Суми збору сплачуються платниками цього збору за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса (п. 9 ст. 1 Закону № 400).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202413
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202417
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202426
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202412