Запитання:
Однією з умов для звільнення від сплати податку на нерухомість з 23.05.2020 р. є умова, що основний вид діяльності підприємства має бути в секціях B-F. Як визначити основний вид діяльності підприємства: це той, що прописаний основним в реєстрі (виписці) підприємства, чи від якого підприємство отримує основний дохід? Наприклад, у підприємства основний вид діяльності, прописаний у реєстрі? - виробництво кормів, але фактично, підприємство не займається виробництвом кормів, а весь свій дохід має від здачі в оренду нерухомості. Який в даному випадку у підприємства основний вид діяльності?
Відповідь:
Відповідно до пп. 266.1.1 ПКУ, платниками податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в т. ч. його частка (пп. 266.2.1 ПКУ).
Нормами пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ (в редакції Закону №466, які набули чинності з 23.05.2020 р.) передбачено, що не є об'єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що:
- використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010;
- не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Отже, ст. 266 ПКУ не містить норм щодо призупинення сплати податку на нерухомість на період, коли виробничі приміщення будівель промисловості тимчасово не використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання.
Однією з умов для віднесення будівель промисловості, які не є об'єктом оподаткування, встановлених пп. «є» п. 266.2.2 ПКУ (в редакції Закону №466), є не здавання їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
ДПС у Харківській області в ІПК від 20.06.2018 р. №2744/ІПК/20-40-12-03-21 повідомляє, що метою застосування норм пп. 266.2.2 ПКУ при визначені промислових підприємств необхідно дотримуватись вимог Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010».
Згідно з ДК 009:2010, процес промислового виробництва – це процес перероблення (механічного, хімічного, ручного тощо), який використовують для виготовлення нової продукції (споживчих товарів, напівфабрикатів чи засобів виробництва), оброблення товарів, що були у використанні, надання промислових послуг і який класифікують у секціях B "Добувна промисловість та розроблення кар'єрів", C "Переробна промисловість", D "Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря", E "Водопостачання; каналізація, поводження з відходами" та F "Будівництво".
Господарська діяльність за кодом 68.20 "Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна" КВЕД відноситься до секції L "Операції з нерухомим майном", тобто не є підставою для віднесення підприємства до категорії промислових.
Крім того, передання об'єкта в оренду не передбачає його використання підприємством для здійснення власної виробничої діяльності.
ДПС в роз’ясненні (ЗІР) від 02.07.2020 р. повідомляє, що починаючи з 23.05.2020 р. (з дати набрання чинності змінами, внесеними до ПКУ Законом №466) суб'єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, при здійсненні ним операцій з надання в оренду частини будівлі промисловості, яка перебуває у його у власності та належить до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, повинен визначати податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині будівель промисловості, наданих в оренду.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити