Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Зарахування робіт до рахунку сплати внесків до ОСББ: облік та оподаткування

Як оподатковуються роботи, виконані співвласником до рахунку погашення боргу (теперішнього чи майбутнього періоду) зі сплати внесків до ОСББ? Як в бухобліку відображається така операція?

Порядок виконання робіт до рахунку боргу із сплати членських внесків

Відповідно до п. 2-5 Порядку №711 списання (зменшення розміру) заборгованості співвласника на суму, що дорівнює вартості виконаних ним робіт, здійснюється правлінням об’єднання відповідно до покладених на нього загальними зборами повноважень.

Правління об’єднання за заявою співвласника, який має заборгованість із сплати внесків та платежів, або за власною ініціативою укладає за згодою такого співвласника з ним договір про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Договір підписується головою правління об’єднання та співвласником, який має заборгованість із сплати внесків та платежів.

У договорі зазначаються вид, обсяг робіт, їх вартість і строки виконання, а також умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і обладнання (у разі потреби). Кожній стороні договору надається по одному примірнику договору.
Після завершення робіт складається акт виконаних робіт за визначеною правлінням об’єднання формою, який підписується головою правління об’єднання та співвласником, який забезпечив виконання відповідних робіт. В акті виконаних робіт зазначається вид робіт, їх обсяг і вартість.

Акт виконаних робіт складається у двох примірниках. Кожній стороні договору надається по одному примірнику акта.
Вартість виконаних робіт у повному обсязі зараховується у рахунок списання (зменшення розміру) заборгованості із сплати внесків та платежів співвласника.

Про зарахування вартості робіт у рахунок списання (зменшення розміру) заборгованості із сплати внесків та платежів співвласника голова правління об’єднання видає співвласнику довідку за формою, визначеною правлінням об’єднання.
Якщо вартість наданих послуг (виконаних робіт) є більшою ніж заборгованість зі сплати внесків, то різниця зараховується в рахунок майбутніх зобов’язань із внесків або виплачується особі.


ПДФО та військовий збір

При цьому, отримані від співвласника роботи чи послуги оподатковують в загальному порядку як виконані роботи за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ). Зокрема, з вартості робіт утримується ПДФО (за ставкою 18%) та військовий збір (за ставкою 1,5%).

Зверніть увагу, що дані суми підприємство утримує з доходу такої особи, а отже, в зарахування боргу із сплати членських внесків враховується сума вже після утримання податків.

У розрахунку за формою №1ДФ вартість отриманих послуг вказується з ознакою доходу 102 - «виплати відповідно до умов цивільно-правового договору».

 

ЄСВ

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума винагороди фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Отже, крім того, на вартість таких послуг ОСББ нараховує і сплачує ЄСВ за ставкою 22%.

У Таблиці 5 Додатку 4 необхідно відобразити дату початку та закінчення укладеного договору з такою особою. У графі 7 зазначається «3» - особи, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру. У графі 8 заповнюється значення «0», оскільки значення «1» проставляється лише у випадку, якщо відносини між страхувальником і застрахованою особою визначаються одночасно на підставі трудового договору (застрахована особа є основним працівником або сумісником) та на підставі цивільно-правового договору.

У таблиці 6 сума доходу такої особи вноситься із зазначенням у графі 9 «Код категорії застрахованої особи» коду 26 «Фізособи, які виконують роботи/надають послуги за цивільно-правовими договорами».

 

Бухгалтерський облік

Отримані послуги в рахунок заборгованості відображаються в обліку звичайними проведеннями з отримання послуг за договором ЦПХ. Наприклад, якщо особою було виконано ремонтні роботи, то в обліку така операція відображається такими записами:

  • Дт 84 (або інший відповідний рахунок витрат) Кт 685 – визначена договором вартість послуг;
  • Дт 685 Кт 641 – утримано ПДФО;
  • Дт 685 Кт 642 – утримано військовий збір;
  • Дт 84 Кт 651 – нараховано ЄСВ;
  • Дт 685 Кт 377 – здійснено взаємозалік заборгованості перед особою за послуги та заборгованістю особи із внесків.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заборгованість , ПДФО , Облік

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +