Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Як сплачується рентна плата за водну свердловину, якщо за добу видобувається менше 5 куб. м води?

Юрособа має свердловину 60 м з відповідною документацією в 2017 році. Воду планується використовувати для ведення тепличного господарства (поливу рослин). Щоденне споживання - 2-3 куб.м. Чи потрібно отримувати ліцензію з водокористування, платити рентну плату та ставити лічильник?

Рентна плата за спеціальне водокористування

Відповідно до ст. 251 ПКУ до складу рентної плати входять, зокрема:

  • рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин;
  • рентна плата за спеціальне використання води.

Відповідно до ст. 48 ВКУ спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Не належить до спеціального водокористування, зокрема, забір та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води.

Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування. Якщо використання води у малих обсягах не належить до спеціального водокористування, то й дозвіл отримувати не потрібно.

Крім цього, якщо використання води для поливу рослин в обсязі 2-3 куб.м на добу не є спеціальним використанням води, то сплачувати рентну плату за спеціальне використання води також немає підстав. Відповідно, немає обов’язку ставити лічильник витрат води, але за його відсутності буде складно довести контролерам, що використання води не перевищує 5 куб.м на добу. Тому радимо все-таки обладнати свердловину вимірювальними приладами для контролю обсягу видобування води.

Про рентну плату за спецводокористування в обсязі до 5 кубічних метрів на добу також читайте тут>>

 

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин

Суб’єкт господарювання, який має свердловину і здійснює забір (видобування) підземної води до 5 куб. метрів на добу (без отримання дозволу на спеціальне водокористування) для отримання економічної вигоди від їх використання є платником рентної плати за користування корисних копалин та подає додаткову декларацію з рентної плати разом з Додатком 1.

При цьому, у такому випадку у р.6.1.4 Додатка 1 до декларації зазначається інформація про вид користування ділянкою надр, а саме проставляється позначка у р. 6.1.5 «видобування корисних копалин» та інформація щодо дозволу на видобування корисних копалин (у разі наявності) у р. 6.1.1 – 6.1.7 Додатка 1 до декларації.

Ми пишемо про це у новині>>

З березня 2019 року - оновлена декларація з рентної плати>>

Податкова декларація подається за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини (в даному випадку – підземні води), у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Дозвіл , Звітність , Ліцензія , Рентна плата , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі