Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Подарунок фізособі резиденту від юрособи - нерезидента: як оподаткувати?

Юрособа-нерезидент подарувала частку в статутному капіталі фізособі - резиденту. Як оподатковується такий подарунок?

Оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податку особою, яка не є податковим агентом, та іноземних доходів викладено у п. 168.2 ПКУ.

Зокрема, пп. 168.2.1 ПКУ передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Своєю чергою, відповідно до положень пп. 163.1.ПКУ іноземні доходи – це доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, які є об'єктом оподаткування резидента.

Водночас, згідно з  пп. 14.1.55 ПКУ дохід, отриманий з джерелом за межами України –  це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, зокрема, подарунки, інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України.

Таким чином, вартість отриманих корпоративних прав отримувач – фізособа - резидент відображає у річній податковій декларації. Оподатковується такий дохід за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ – 18%.

Окрім цього, вартість подарунка підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.

Зверніть увагу, що податку сплачуються безпосередньо фізособою до 1 серпня року, що настає за звітним (пп. 179.7 ПКУ). Тобто, якщо подарунок було отримано у 2019 році, то сума доходу відображається у декларації за 2019 рік (яка подається до 1 травня 2020 року), а податки сплачуються до 1 серпня 2020 року.

Також варто звернути увагу, що при подальшому продажу такої частки фізособою інвестиційний прибуток розраховується за пп. 170.2.2 ПКУ як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм пп. 170.2.4-170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами).

При цьому, інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та ПДФО, сплачених у зв'язку з таким даруванням чи успадкуванням.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Статутний капітал , Нерезиденти , ПДФО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі