• Посилання скопійовано

Не подали декларацію та не сплатили зобов’язання з плати за землю: які наслідки?

Підприємство у вересні 2018 р. стало власником земельної ділянки. За 2018 рік декларація з земельного податку не подавалася і зобов’язання не сплачувалися. Які податкові наслідки?

Строки декларування та сплати

Відповідно до п. 286.4 ПКУ за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ПКУ).

 

Заповнення декларації із сплати за землю

Формою податкової декларації передбачено, що рядки 4 - 8 заповнюються в разі уточнення податкових зобов'язань. Тобто у рядку 7 вказується сума штрафу відповідно до пп. "а" або "б" п.  50.1 ПКУ.

У даному випадку підприємство не уточнює показники декларації, а подає звітну декларацію із запізненням.

Таким чином, заповнювати рядки 4-8 декларації не потрібно.

 

Відповідальність

У першу чергу на платника податків чекає відповідальність за порушення строків подання податкової декларації. Зокрема, п. 120.1 ПКУ за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме:

  • в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);
  • в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Своєю чергою, за порушення правил сплати (перерахування) податків п. 126.1 ПКУ встановлено відповідальність у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

При цьому, штраф буде розраховуватися до кожного місяця окремо, адже строки сплати зобов’язань для кожного місяця свої.

При цьому, штрафи і пеня в такому випадку сплачуються лише після того, як податковим органом буде направлено відповідне повідомлення рішення на сплату.

 

Пеня

Відповідно до абз. 2 п. 129.4 ПКУ на суми грошового зобов’язання (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

 

Альтернативний варіант вирішення ситуації

Як було зазначено вище, штраф за недоплату зобов’язання становить 10% (20%). При цьому, платник податку може скористатися «альтернативним» варіантом подання такої декларації за 2018 рік і сплати зобов’язання із мінімізацією штрафних санкцій. Зокрема, платник податку подає пусту декларацію за 2018 рік – відповідно узгоджена сума зобов’язання становить 0 і штрафи за п. 126.1 ПКУ не нараховуються. Після цього, такий платник уточнює показники декларації за 2018 рік (вже із відповідним заповненням рядків 4-8) і сплачує при цьому лише штраф у розмірі 3% (5%).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202421
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430