Отримання довідки про переплату
Як роз’яснюють податківці, платник податків має право надіслати запит щодо звірки стану розрахунків з державним та місцевим бюджетами, цільовими фондами за податками, зборами та ЄСВ у довільній формі через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету.
Зокрема, меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє надіслати лист (запит тощо) до відповідного органу ДФС. Форма підготовки такої кореспонденції передбачає заповнення або вибір із запропонованих таких реквізитів:
- регіон, у якому знаходиться орган ДФС;
- орган ДФС, до якого відправляється лист;
- тип документа;
- тематика звернення;
- короткий зміст листа;
- сканований документ, який необхідно завантажити (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 2 МБ).
- створений проект листа зберегти, натиснувши кнопку «Зберегти». Збережену чернетку можна підписати та надіслати до органу ДФС в меню «Вхідні/вихідні документи» у вкладці «Відправлені документи», натиснувши кнопки «Підписати» та «Відправити». На протязі одного робочого дня після надсилання листа до органу ДФС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДФС, до якого даний запит направлено.
Таким чином, платник податку для отримання звірки стану розрахунків за податками та платежами може направити відповідне клопотання через сервіс Електронного кабінету ДФС.
Переплата з єдиного податку
Відповідно до п. 87.1 ПКУ сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:
- за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) (пп. "а" п. 87.1 ПКУ);
- за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів (пп. "б п. 87.1 ПКУ);
- за рахунок суми бюджетного відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України (пп"в" п. 87.1 ПКУ).
Отже, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з єдиного податку, то такі нараховані грошові зобов’язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати.
Переплата з ЄСВ
Частиною 13 ст. 9 Закону про ЄСВ передбачено, що суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються до рахунку майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у встановленому порядку.
Таким чином, у разі наявності переплати з ЄСВ платник податку може не сплачувати наступні зобов’язання, при цьому, переплата з податку буде автоматично врахована до рахунку погашення нарахованих зобов’язань.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити