• Посилання скопійовано

Доходи у підприємця – «єдинника» ІІ групи від торгівлі через інтернет-магазин

Фізособа - підприємець, платник ІІ групи ЄП, продає товари через інтернет-магазин. Оплату за товар отримує через «Нову пошту». Виручка відображається в Книзі доходів та витрат та вноситься до банку на поточний рахунок. Коли кошти вважатимуться доходом підприємця? Як уникнути подвоєння фактичного доходу?

Насамперед зазначимо, що оплату за проданий товар через мережу «Нової пошти» ФОП може отримувати лише у разі, коли товар надіслано з післяплатою (накладеним платежем).

Нагадаємо, що поштове відправлення з післяплатою – це поштове відправлення з оголошеною цінністю, під час подання якого відправник доручає оператору поштового зв'язку стягнути визначену ним суму вартості відправлення з одержувача і переслати її за зворотною адресою поштовим переказом (п. 2 Правил №270). 

Поштове відправлення з позначкою «Післяплата» видається одержувачу після внесення визначеної відправником суми післяплати та здійснення оплати за її пересилання поштовим переказом (п. 109 Правил №270).

При цьому на сайті «Нової пошти» повідомляється, що послугою (поштове відправлення з післяплатою) можна скористатися для відправок з відділення до відділення після реєстрації даних банківської карти відправника. Максимальна сума одного переказу становить 14 999 грн. Послуга тарифікується згідно з діючими тарифами за переказ коштів (20 грн + 2% суми переказу). Додаткових платежів не передбачено. Переказ на банківську карту оплачує одержувач відправлення. Після того, як він отримав посилку та сплатив за послугу грошового переказу, кошти перерахують на карту продавця в режимі онлайн.

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом ФОП – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Для відображення отриманих доходів платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи (ФОП), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня (пп. 296.1.1 ПКУ).

У п. 6 Порядку №579 зазначено, що платник єдиного податку записує до Книги відомості в такому порядку:

  • в графі 1 зазначається дата запису;
  • у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги;
  • у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.

ДФС у м. Києві в листі від 13.10.2016 р. №6642/В/26-15-13-02-15 повідомляє, що при отриманні протягом дня доходу у готівковій та безготівковій формах, кожен такий вид доходу відображається в Книзі окремо (окремим рядком) підсумково за день. Аналогічний порядок застосовується і до підсумкових записів за місяць, квартал, рік.

При цьому черговість проведення записів доходів у готівковій та безготівковій формі Порядком №579 не передбачено, а отже, платник визначає її самостійно.

Отже, у разі отримання ФОП готівки за поштовим переказом у відділенні «Нової пошти», дохід у Книзі відображається за датою його отримання. Внесення цих коштів на поточний рахунок ФОП не призводить до виникнення доходу вдруге та в Книзі не відображається.

Найбільший Instagram-канал для бухгалтерів в Україні

Якщо після реєстрації даних банківської карти відправника переказ коштів на цю карту перерахується ФОП в режимі онлайн, то дохід за такою операцією відображається у Книзі за датою зарахування коштів на поточний рахунок ФОП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202417
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024298
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202460
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202430