Насамперед зазначимо, що оплату за проданий товар через мережу «Нової пошти» ФОП може отримувати лише у разі, коли товар надіслано з післяплатою (накладеним платежем).
Нагадаємо, що поштове відправлення з післяплатою – це поштове відправлення з оголошеною цінністю, під час подання якого відправник доручає оператору поштового зв'язку стягнути визначену ним суму вартості відправлення з одержувача і переслати її за зворотною адресою поштовим переказом (п. 2 Правил №270).
Поштове відправлення з позначкою «Післяплата» видається одержувачу після внесення визначеної відправником суми післяплати та здійснення оплати за її пересилання поштовим переказом (п. 109 Правил №270).
При цьому на сайті «Нової пошти» повідомляється, що послугою (поштове відправлення з післяплатою) можна скористатися для відправок з відділення до відділення після реєстрації даних банківської карти відправника. Максимальна сума одного переказу становить 14 999 грн. Послуга тарифікується згідно з діючими тарифами за переказ коштів (20 грн + 2% суми переказу). Додаткових платежів не передбачено. Переказ на банківську карту оплачує одержувач відправлення. Після того, як він отримав посилку та сплатив за послугу грошового переказу, кошти перерахують на карту продавця в режимі онлайн.
Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом ФОП – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Для відображення отриманих доходів платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи (ФОП), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня (пп. 296.1.1 ПКУ).
У п. 6 Порядку №579 зазначено, що платник єдиного податку записує до Книги відомості в такому порядку:
- в графі 1 зазначається дата запису;
- у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги;
- у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.
ДФС у м. Києві в листі від 13.10.2016 р. №6642/В/26-15-13-02-15 повідомляє, що при отриманні протягом дня доходу у готівковій та безготівковій формах, кожен такий вид доходу відображається в Книзі окремо (окремим рядком) підсумково за день. Аналогічний порядок застосовується і до підсумкових записів за місяць, квартал, рік.
При цьому черговість проведення записів доходів у готівковій та безготівковій формі Порядком №579 не передбачено, а отже, платник визначає її самостійно.
Отже, у разі отримання ФОП готівки за поштовим переказом у відділенні «Нової пошти», дохід у Книзі відображається за датою його отримання. Внесення цих коштів на поточний рахунок ФОП не призводить до виникнення доходу вдруге та в Книзі не відображається.
Якщо після реєстрації даних банківської карти відправника переказ коштів на цю карту перерахується ФОП в режимі онлайн, то дохід за такою операцією відображається у Книзі за датою зарахування коштів на поточний рахунок ФОП.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити