Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Цукерки за рекламною акцією — що з податками?

Підприємство проводить рекламну акцію «Купуй ноутбук та отримуй цукерки в подарунок». Всі учасники акції отримують цукерки безкоштовно, якщо придбають ноутбук (ідентифікації оси покупця непередбачено). Які податкові наслідки? Як документально оформити роздачу акційних цукерок? Чи потрібно сплачувати ПДФО та ЄСВ?

Перш за все слід видати наказ керівника про проведення рекламної акції. У ньому слід зазначити, в чому саме полягатиме акція. В даному випадку - це роздача цукерок невизначеному колу покупців за умови купівлі ними ноутбука. Також в наказі слід визначити відповідального працівника за проведення акції в цілому та матеріально відповідального працівника (працівників) за оприбуткування, зберігання та роздачу цукерок.

У кінці звітного місяця (якщо на кінець звітного місяця акція ще не завершена) та на дату закінчення акції слід складати акти, у яких визначається кількість цукерок, які роздавалися покупцям за акцією. На підставі таких актів вартість цукерок щомісячно списується до складу витрат на збут як рекламні витрати: Дт 93 Кт 209.

Оскільки коло покупців, які отримують цукерки, є невизначеним, то немає ідентифікації фізосіб, які отримали дохід у вигляді цукерок. У  листі від 20.10.2016 р. №22563/10/26-15-13-01-12 податківці зауважують, що якщо під час розіграшів (конкурсів/акцій) розповсюджуються подарунки, отримувачами яких є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб та, відповідно, не є об’єктом оподаткування ПДФО. Відповідно, відсутній й об’єкт оподаткування військовим збором та ЄСВ.

Щодо ПДВ слід зазначити, що податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 185.1 ПКУ та п. 198.5 ПКУ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів (послуг) рекламного призначення не нараховуються. Докладніше читайте тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Податок на прибуток , Реклама

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі