• Посилання скопійовано

Як оподаткувати зарплату працівника, який перебував у відпустці без збереження зарплати?

З 01.06.2018 р. до 14.06.2018 р. працівник перебував у відпустці без збереження зарплати. Оклад працівника - 3725 грн. За другу половину місяця працівнику нараховано 1686, 79 грн (3725 грн /159 годин *72 години). Чи потрібно робити дотяжку до розміру «мінімалки»? З якої суми потрібно сплачувати ЄСВ, ПДФО та військовий збір? Як відображати дану відпустку у звіті з ЄСВ?

Мінімальна заробітна плата

Мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 3 Закону «Про оплату праці»).

Оскільки працівник частину місяця знаходився у відпустці за власний рахунок, то розмір мінімальної заробітної плати для нього розраховується пропорційно відпрацьованому часу.

Отже, доплату до розміру МЗП в даному випадку здійснювати не потрібно, оскільки зарплата за відпрацьований час розрахована пропорційно.

 

ЄСВ

Згідно з ч. 1 п. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, ЄСВ нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, однак не менше мінімального страхового внеску за кожну особу.

Таким чином, якщо працівник в поточному місяці отримав заробітну плату меншу за розмір мінімальної заробітної плати (через відпустку за власний рахунок), ЄСВ нараховується з розміру мінімальної заробітної плати.

 

ПДФО та ВЗ

Відповідно до п. 164.1 ПКУ базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Отже, оподаткуванню ПДФО та військовим збором підлягає фактична сума нарахованої працівнику заробітної плати за місяць (1686,79 грн).

 

Відображення у звітності

Кількість днів перебування у відпустці за власний рахунок (якщо така відпустка триває не весь місяць) відображається лише у графі 14 «Кількість календарних  днів без збереження заробітної плати» Таблиці 6 Додатку 4.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»