Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Надання маркетингових послуг підприємцю -«єдиннику»: які податкові наслідки?

ТОВ уклало договір маркетингу з фізособою-підприємцем (платником ІІ групи ЄП), у якого основний вид діяльності КВЕД 47.73, а додатковий КВЕД – 73.20. Які податкові наслідки для ТОВ спричиняє отримання таких послуг від фізособи-підприємця? Чи має право фізособа-підприємець здійснювати такі послуги для ТОВ?

Перш за все розберемося з кодами КВЕД. Так, КВЕД 47.73 відповідає роздрібній торгівлі фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, а КВЕД 73.20 – дослідженню кон'юнктури ринку та виявленню громадської думки.

Про відображення в обліку витрат на маркетингові дослідження ми писали тут>> 

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь фізичної особи, зобов'язаний утримувати ПДФО з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку у розмірі 18% (пп. 168.1.1 ПКУ).

Однак положення пп. 2 п. 297.1 ПКУ звільняють платників єдиного податку ІІ групи від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані ними в результаті господарської діяльності.

Підприємство не повинно утримувати ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%, однак ФОП матиме несприятливі наслідки – з вартості маркетингових послуг він повинен буде заплатити єдиний податок  за ставкою 15% - оскільки до доходу, отриманого платником єдиного податку ІІ групи від провадження діяльності, що не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 15% (пп. 5 п. 293.4 ПКУ).

За умовами, наведеними в пп. 2 пп. 291.4 ПКУ, зокрема, передбачено застосування спрощеної системи оподаткування ФОП – платниками єдиного податку ІІ групи, які здійснюють госпдіяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

ДФС в ІПК від 29.06.2017 р. №898/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що обмеження щодо здійснення діяльності платників єдиного податку ІІ групи стосується лише послуг, які надаються неплатникам єдиного податку.

Разом з тим, ФОП – платники єдиного податку, які обрали ІІ групу, можуть здійснювати продаж товарів юрособам на загальній системі оподаткування та будь-яким іншим покупцям.

Тому у разі здійснення платниками єдиного податку ІІ групи діяльності, яка не передбачена у пп. 2 п. 291.4 ПКУ, вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Таким чином, заборони щодо укладання договору на надання маркетингових послуг з ФОП – платником єдиного податку ІІ групи чинне законодавство не містить. Однак такий платник єдиного податку порушує умови діяльності, встановлені пп. 2 п. 291.4 ПКУ, що призводить до необхідності відмови від ІІ групі платників єдиного податку та оподаткування відповідних доходів за ставкою 15% єдиного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі