17.06.2018 р., набрав чинності Закон про ТОВ. Докладніше про це читайте тут>>
Відповідно до п. 3 глави VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ТОВ протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту ТОВ, ТДВ, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту ТОВ, ТДВ.
Положеннями ч. 1 ст. 13 Закону про ТОВ встановлено, що вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.
При цьому збільшення статутного капіталу товариства допускається лише після внесення всіма його учасниками своїх вкладів у повному обсязі. Збільшення статутного капіталу товариства, яке володіє часткою у власному статутному капіталі, не допускається (ч. 1 та ч. 2 ст. 16 Закону про ТОВ).
Слід зазначити, що положеннями ст. 17 Закону про ТОВ допускається збільшення статутного капіталу без додаткових вкладів.
А саме: учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства.
У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.
Нагадаємо, що п. 3 НП(С)БО 1 прибуток визначено як суму, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати.
Якщо ТОВ подає Звіт про фінансові результати, то відповідно до пп. 2.8 розд. ІІІ П(С)БО 25 у статті «Чистий прибуток (збиток)» (2350) відображається чистий прибуток або чистий збиток.
Наявність та рух нерозподіленого прибутку відображаються на однойменному субрахунку 441.
Таким чином, ТОВ – платник єдиного податку за ставкою 5% може збільшити статутний капітал за рахунок нерозподіленого прибутку, якщо у нього відсутні обмеження, встановлені ст. 16 Закону про ТОВ.
***
Як збільшити статутний капітал за рахунок нерозподіленого прибутку читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись