Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Визначаємо дохід юрособи на «спрощенці» від продажу земельної ділянки

Як визначається дохід юрособи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, від продажу земельної ділянки?

Пунктом 292.2 ПКУ визначено, що при продажу основних засобів юридичними особами — платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

Якщо основні засоби продано після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Відповідно до пп. 296.1.3 ПКУ платники єдиного податку третьої групи — юридичні особи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.244.3 ПКУ.

Так, п. 44.2 ПКУ встановлено, що юридичні особи — платники єдиного податку ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обчислення об'єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Земельні ділянки та капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом, у бухгалтерському обліку згідно з п. 5 П(С)БО 7 класифікуються як основні засоби (підгрупи 5.1.1, 5.1.2 групи 5.1 «Основні засоби»).

Відповідно до п. 7 П(С)БО 7 придбані (створені) основні засоби (в тому числі земельні ділянки) зараховуються на баланс підприємства/установи за первісною вартістю. Перелік витрат, які включаються до первісної вартості об'єкта основних засобів, зазначено у п. 8 П(С)БО 7.

Залишкова вартість — різниця між первісною (переоціненою) вартістю необоротного активу і сумою його накопиченої амортизації (зносу) (п. 4 П(С)БО 7). Водночас згідно з п. 22 цього П(С)БО вартість земельних ділянок не є об'єктом для нарахування амортизації в бухгалтерському обліку, тобто земельні ділянки не мають залишкової вартості.

Датою отримання доходу платника єдиного податку відповідно до п. 292.6 ПКУ є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Таким чином, у разі продажу земельної ділянки як окремого об'єкта власності юридична особа — платник єдиного податку має включити суму коштів, отриману від продажу такої земельної ділянки, до складу доходу у звітному періоді (кварталі) надходження цих коштів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі