Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Пільга зі сплати земельного податку для релігійної організації

Релігійна організація придбала земельну ділянку з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування житлового будинку», на якій розташовано житловий будинок. Будинок та землю організація використовує для своєї статутної діяльності. Чи підлягає оподаткуванню земельним податком така земельна ділянка враховуючи положення пп. 283.1.8. ПКУ?

Згідно з пп. 283.1.8 ПКУ, земельний податок не сплачується за земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

Отже, у разі використання будинку та земельної ділянки під ним для забезпечення діяльності релігійної організації, земельний податок за таку земельну ділянку не сплачується.

Проте, зверніть увагу, що відповідно до п. 287.7 ПКУ, у разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин). Про це наголошують податківці м. Києва у своїх листах від 27.05.2016 р. №11840/10/26-15-12-04-18, від 28.07.2016 р. №17039/10/26-15-12-04-18.

ДФС  вважає, що пільга перестає діяти у разі, якщо релігійна організація передає земельну ділянку в оренду, або передає в оренду будівлю, яка розташована на такій земельній ділянці. І це підтверджують норми п. 284.3 ПКУ, який говорить: «якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Плата за землю , Пільги , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі