• Посилання скопійовано

Операції з реалізації скрапленого газу через АГЗП оподатковуються акцизним податком

Чи виникає зобов`язання зі сплати акцизного податку, якщо відпуск скрапленого газу через АГЗП здійснюється підприємствам, ФОП за договорами в безготівковій формі для їх подальшого комерційного використання в госпдіяльності ?

Звертаємо вашу увагу, що позбавлено від оподаткування акцизним податком роздрібну продаж особам, які не відповідають певним встановленим ознакам: «кінцеві споживачі, які придбавають підакцизні товари для особистого некомерційного використання».  А кінцевими споживачами можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, незалежно від їх сфери діяльності або форми власності. Головне при цьому не кому продано підакцизний товар, а як такий покупець його використає. 


На жаль, чинне законодавство не встановлює правил, як продавець має дізнатися або підтвердити напрямок використання проданих ним підакцизних товарів покупцем. Що ж стосується вашої ситуації – реалізації скрапленого газу через АГЗП підприємствам та підприємцям для їх подальшого комерційного використання, то у листі від 18.03.2015 р.  № 9132/7/99-99-19-03-03-17, на аналогічне запитання щодо реалізації нафтопродуктів суб’єктам господарської та підприємницької діяльності через АЗС, ДФСУ відповіла ствердно: через мережу АЗС здійснюється роздрібний продаж нафтопродуктів кінцевому споживачеві, такі операції є об'єктом оподаткування акцизним податком  відповідно до пп. 213.1.9 ПКУ. Аргументацію податківців та їх роз’яснення, хто саме в такому випадку - оператор ринку нафтопродуктів, експлуатант АЗС, суб’єкт господарювання-посередник чи суб’єкт господарювання, безготівкові клієнти якого отримують нафтопродукти через АЗС – є платником акцизного податку, ви зможете прочитати в цьому листі>>>

З іншого боку, норму ПКУ ніхто не відміняв, а отже, із нею доводиться рахуватися. Але при цьому обов’язок доведення права не оподатковувати акцизним податком певних операцій з реалізації підакцизних товарів покладається на самих продавців. Аргументи при цьому можуть використовуватися різні. Наприклад, Асоціація платників податків України розкритикувало наведений вище лист : «очевидно, що словосполучення «комерційне використання»  означає використання для цілей підприємницької діяльності, як виробничої так і невиробничої, у протиставленні до некомерційного використання – тобто використання не для цілей підприємницької діяльності, а для побутових та інших особистих потреб». 

Також дається  порада: «Доведення того, що проведений через АЗС продаж нафтопродуктів не був роздрібним, радимо забезпечувати через окремий облік продажу пального  для комерційного і некомерційного використання. Зокрема, при наявності договорів поставок з суб’єктами господарювання з оплатою постачання в безготівковому порядку або у готівковому порядку через касу підприємства та подальшим отриманням пального на АЗС з використанням спеціальних жетонів, чеків тощо, законодавчо обґрунтованих підстав для оподаткування таких продажів акцизом на роздріб не виникатиме».

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Приймати пальне на відповідальне зберігання можуть тільки платники акцизу з акцизними складами
    ФОП та ТОВ укладають договір відповідального зберігання пального. ТОВ зберігає пальне і має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, але не зареєстроване платником акцизного подтаку та не має зареєстрованих акцизних складів. Чи може таке ТОВ приймати пальне на відповідальне зберігання? Що з акцизним податком?
    Сьогодні 10:084
  • Одночасне використання ємності для зберігання пального орендодавцем та орендарем: чи можливо?
    ТОВ придбало ємність (бочку) для зберігання пального та хоче передати в оренду її частину ФОПу. Ліцензія на зберігання пального у ТОВ є. Чи можна укласти договір оренди на частину ємності та спільно її використовувати? Чи потрібно ФОПу отримувати ліцензію на зберігання пального?
    14.05.202419
  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202419
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202494
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20249