Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦКУ за договором найму (оренди) наймодавець (орендодавець) передає або зобов'язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк.
Наймач самостійно здійснює використання транспортного засобу у своїй діяльності і має право без згоди наймодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу.Тож особливістю договорів користування майном (у т. ч. оренди автомобіля) є користування цим транспортом лише однієї стороною договору. Власник лише отримує відповідну плату, а також має інші права й обов'язки, проте не користується автомобілем.
Наймач зобов'язаний підтримувати транспортний засіб у належному технічному стані.Витрати, пов'язані з використанням транспортного засобу, в тому числі зі сплатою податків та інших платежів, несе наймач (ст. 800-801 ЦКУ).
Тобто в той період, коли автомобіль використовує наймач, наймодавець не може використовувати автомобіль і навпаки. Більш детально про це ми писали тут.
Таким чином, списання пального буде проводиться фактичним користувачем авто з використання подорожнього листа. Більш детальнопро це ми писали тут.
Причому наймач може заправляти автомобіль і пальним наймодавця. Але в такому разі це вважатиметься реалізацією пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ. Звісно, що в такому разі постане питання реєстрації наймодавця платником акцизного податку.
***
Додатково читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити