• Посилання скопійовано

Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?

Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?

Відповідь на питання буде однозначною: всі документи слід складати на військову частину. Цю операцію слід розглядати як безоплатне постачання пального військовій частині, а кошти від благодійного фонду – як цільове фінансування. Благодійний фонд не отримує і не зберігає пальне, тому на нього не можна складати ані видаткову, ані акцизну накладну.

Акцизна накладна складається за фактом реалізації пального.

Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ, реалізація пального для потреб розділу VI ПКУ — це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

У цьому випадку благодійний фонд фізично не отримує пальне на свій склад.

Податкова накладна також складається на фактичного отримувача пального – ми писали про це тут, а також див. консультацію у ЗІР, запитання: «Який порядок складання податкової накладної при поставці товарів/послуг покупцю, якщо договором передбачена оплата за такі товари/послуги від третьої особи?» -  незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) товарів/послуг.

Звертаємо увагу, що в разі постачання пального для ЗСУ застосовується нульова ставка ПДВ – докладніше про це ми писали тут.

Згідно з пп. «г» пп. 195.1.2 ПКУ нульова ставка ПДВ застосовується до операцій з постачання пального для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством. Згідно з Постановою Кабміну від 02.03.2022 р. №178 операції з постачання пального безпосередньо для заправки (дозаправки) або забезпечення оборонного транспорту оподатковуються ПДВ за ставкою 0%.

До таких установ Постановою №178 віднесено ЗСУ, Нацгвардію, СБУ, Службу зовнішньої розвідки, Державну прикордонну службу, МВС, ДСНС, Управління державної охорони, Держслужбу спецзв’язку та захисту інформації, інші утворені відповідно до законів військові формування, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету. Отже, постачання пального для ЗСУ слід оподатковувати ПДВ за ставкою 0%. При цьому вибору щодо застосування чи незастосування нульової ставки ПДВ немає.

Щодо складання ТТН, видаткової, податкової та акцизної накладної пропонуємо до уваги цю консультацію: Коли складати ТТН, видаткову, податкову та акцизну накладні при перевезенні пального, яке триває кілька днів?

Бухоблік реалізації пального та цільового фінансування від благодійного фонду (суми умовні)

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Отримано кошти від благодійного фонду для фінансування постачання пального: 1000 л * 45 грн/л = 45000 грн. Ціна без ПДВ, тому що застосовано нульову ставку

377

484

45000

311

377

Відвантажено пальне військовій частині, ПДВ немає, тому що застосовано нульову ставку

361

702

45000

Списано собівартість пального

902

281

38000

Зараховано цільове фінансування від благодійного фонду в оплату пального

484

361

45000

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.20247
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202410
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202423
  • Яку ліцензію обрати при реалізації пального з автоцистерни в бак авто?
    Підприємство займається оптовою торгівлею пальним та надає послуги з перевезення пального. Має ліцензії. Чи може підприємство реалізувати пальне в бак авто і складати так акцизні накладні?
    07.11.202423
  • Чи буде акциз при продажу уайт-спіриту на території України?
    Підприємство імпортує очисник-знежирювач для підготовки поверхні під час виконання ремонтних робіт. У митній декларації товар зазначено як легкі дистиляти (уайт-спірит) УКТ ЗЕД 2710122190 у кількості 5 каністр по 5 л. Акциз було сплачено. Чи потрібно складати акцизну накладну при реалізації товару на території України?
    05.11.2024311