• Посилання скопійовано

Сплачувати платежі за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем потрібно незалежно від наявності торгівлі

Заклад громадського харчування має діючу ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем. Через війну заклад не працював у ІІ кварталі 2022 року. Чи потрібно сплачувати ліцензійні платежі за ІІ квартал 2022 року?

Запитання:

В закладі ліцензія діє з 01.01.2022 по 31.12.2022 рр. За період 01.01.2022 по 31.03.2022 рр. ліцензія була проплачена. Через війну заклад не праціював до 30.06.2022 р. включно, тому за період 01.04.2022 по 30.06.2022 рр. плата за ліцензію не вносилась.

Перед відкриттям закладу був внесений черговий платіж за період 01.07.2022 по 30.09.2022 рр., разом із заявою надано супровідного листа, про зарахування платежу за період 01.07-30.09, оскільки заявою не передбачено зазначення періоду, за який вноситься ліцензійний платіж.

Податківці повернули ліцензію, в якій був указаний період 01.04 – 30.06.2022 рр. Податківці пояснили, що помилки тут немає, що в даному випадку потрібно було або анулювати цю ліцензію, або не платити взагалі до кінця терміну дії цієї ліцензії. Чи правильно це?

 

 Відповідь: 

ДПСУ у зв’язку із засвідченням Торгово-промисловою палатою України настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 24 лютого 2022 року інформує, що штрафні санкції та пеня, що наразі відобразиться автоматично в ІКП за порушення податкового законодавства, що зумовлені неможливістю виконання податкового обов’язку платника з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України, наприклад, застосовані штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової звітності або інші санкції, та внаслідок застосування яких у платника виник податковий борг у зв'язку з їх несплатою, то такі санкції − податковий борг на підставі пп. 101.2.4 ПКУ визнається безнадійним і буде списаний у порядку, визначеному Кодексом.

Щодо дії ліцензій ДПС повідомляє, що з урахуванням положень пп. 112.8.9 ПКУ протягом дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) ДПС не будуть застосовуватись штрафні санкції за порушення законодавства щодо здійснення безліцензійної діяльності та не вживатимуться заходи щодо анулювання ліцензії (вважатимуться діючими), по яких під час настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених ТПП України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:

  • виробництва спирту, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
  • виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Разом з тим, такі обов’язки мають бути виконані суб’єктом господарювання одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Якщо СГ вже має діючу ліцензію, то Постанова №314 у редакції, що діяла до 15 вересня 2022, не стосувалася такого СГ. Постанова №314 регламентує порядок початку ведення діяльності, що потребує ліцензування або дозволу. А в даному випадку СГ вже розпочав ліцензовану діяльність раніше та вже має діючу ліцензію.

Отже, на період дії непереборних обставин, коли заклад не працював (в даному випадку це війна), заклад не звільнявся від сплати платежів за діючу ліцензію, обов’язок сплати за ліцензію був тільки відстрочений та скасовані штрафи за несвоєчасну сплату.

Тому податківці зарахували сплату за ліцензію як оплату за ІІ квартал 2022 року.

Як варіант, дійсно можна було анулювати попередню ліцензію (подати заяву на анулювання ліцензії) та отримати нову, щоб не сплачувати платежі за ІІ квартал 2022 року, коли заклад не працював.

***

Також читайте: Чи сплачувати за ліцензію за період нездійснення діяльності під час війни?

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202533
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202547
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756