• Посилання скопійовано

Винагорода за субліцензійним договором: нюанси оподаткування

Ліцензіат передає право використання інформаційно-аналітичної системи пошуку і обробки інформації субліцензіату, який зобов'язується виплатити субліцензійну винагороду. Ліцензіат, своєю чергою, має виплатити йому ліцензійну винагороду. Як оподатковуються ці операції ? Чи важаються такі платежі "роялті"?

За згодою сторін ліцензійного договору може бути передбачена умова щодо можливості надання ліцензатом субліцензії. У цьому випадку, згідно ч. 2 ст. 1109 ЦКУ, у субліцензійному договорі ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об'єкта права інтелектуальної власності.

Увага! Відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором. 

Якщо за ліцензійними (субліцензійними) договорами не відбувається отримання (передання) об'єктів інтелектуальної власності у користування, володіння або розпорядження чи власність з правом продажу або відчуження, то платежі, які сплачуються ліцензіатом (сторона 1), як винагорода за право користування об'єктами інтелектуальної власності на користь ліцензіара та платежі, які отримуються стороною 1 від субліцензіата (сторони 2), як винагорода за надання права користування зазначеними об'єктами інтелектуальної власності, в тому числі за субліцензійними договорами, є роялті

Визначення роялті для цілей оподаткування наводиться у пп. 14.1.225 ПКУ, де сказано, що роялті, це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності.

Якщо роялті сплачуються в грошовій формі, як винагорода за надання права користування зазначеними об'єктами інтелектуальної власності, в тому числі за субліцензійними договорами, така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ у сторін  як ліцензійного так і субліцензійного договору відповідно до пп.196.1.6 ПКУ.

Якщо роялті виплачується та отримується не у грошовій формі, наприклад, шляхом проведення бартерних операцій чи заліку зустрічних однорідних вимог, сторони нараховують ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %  як при отриманні послуг (результатів робіт) та/або як при поставці послуг (результатів робіт) в Україні. 

Що стосується податку на прибуток, то слід звернути увагу на користь кого виплачуються роялті та чи визначає підприємство, яке виплачує таку винагороду різниці згідно пп. 134.1.1 ПКУ. 

Якщо підприємство, яке виплачує платіж у вигляді роялті, визначає податкові різниці і роялті сплачуються на користь нерезидента, в певних випадках фінансовий результат податкового (звітного) періоду буде збільшуватись (додатково див. пп. 140.5.5 - 140.5.7 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»