Головна Усі консультації Оподаткування Загальні положення

Винагорода за субліцензійним договором: нюанси оподаткування

Ліцензіат передає право використання інформаційно-аналітичної системи пошуку і обробки інформації субліцензіату, який зобов'язується виплатити субліцензійну винагороду. Ліцензіат, своєю чергою, має виплатити йому ліцензійну винагороду. Як оподатковуються ці операції ? Чи важаються такі платежі "роялті"?

За згодою сторін ліцензійного договору може бути передбачена умова щодо можливості надання ліцензатом субліцензії. У цьому випадку, згідно ч. 2 ст. 1109 ЦКУ, у субліцензійному договорі ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об'єкта права інтелектуальної власності.

Увага! Відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором. 

Якщо за ліцензійними (субліцензійними) договорами не відбувається отримання (передання) об'єктів інтелектуальної власності у користування, володіння або розпорядження чи власність з правом продажу або відчуження, то платежі, які сплачуються ліцензіатом (сторона 1), як винагорода за право користування об'єктами інтелектуальної власності на користь ліцензіара та платежі, які отримуються стороною 1 від субліцензіата (сторони 2), як винагорода за надання права користування зазначеними об'єктами інтелектуальної власності, в тому числі за субліцензійними договорами, є роялті

Визначення роялті для цілей оподаткування наводиться у пп. 14.1.225 ПКУ, де сказано, що роялті, це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності.

Якщо роялті сплачуються в грошовій формі, як винагорода за надання права користування зазначеними об'єктами інтелектуальної власності, в тому числі за субліцензійними договорами, така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ у сторін  як ліцензійного так і субліцензійного договору відповідно до пп.196.1.6 ПКУ.

Якщо роялті виплачується та отримується не у грошовій формі, наприклад, шляхом проведення бартерних операцій чи заліку зустрічних однорідних вимог, сторони нараховують ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %  як при отриманні послуг (результатів робіт) та/або як при поставці послуг (результатів робіт) в Україні. 

Що стосується податку на прибуток, то слід звернути увагу на користь кого виплачуються роялті та чи визначає підприємство, яке виплачує таку винагороду різниці згідно пп. 134.1.1 ПКУ. 

Якщо підприємство, яке виплачує платіж у вигляді роялті, визначає податкові різниці і роялті сплачуються на користь нерезидента, в певних випадках фінансовий результат податкового (звітного) періоду буде збільшуватись (додатково див. пп. 140.5.5 - 140.5.7 ПКУ).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Ліцензія , ПДВ , Податок на прибуток , Роялті , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі