• Посилання скопійовано

Спільна діяльність: податкові зобов'язання

Якщо техніка використовується і в спільній діяльності і в господарській, чи потрібно передавати її на баланс спільної діяльності і нараховувати ПДВ?

Запитання: Державний профліцей, неплатник ПДВ, має земельну ділянку та учнів, яким потрібна практика. Але відсутня техніка та матеріальний ресурс для проведення комплексу робіт по вирощування с\г культур. Фермерське господарство, платник ПДВ, платник єдиного податку на 4 групі, не платник податку на прибуток. Має техніку та сировину для виконнання повного комплексу робіт по вирощування с\г. культур. Заключає договір про спільну діяльність з ліцеєм. Дає техніку, сировину, трудові ресурси, а ліцей надає земельну ділянку і учнів для проходження практики на їхній техніці. Якщо техніка використовується і в спільній діяльності і в господарській, чи потрібно передавати її на баланс спільної діяльності і нараховувати ПДВ? Якщо учасники не платники податку на прибуток, оператор СД повинен сплачувати податок на прибуток із спільної діяльності? 

Відповідь: Враховуючи норми п. 64.6 ПКУ якщо серед учасників договору про спільну діяльність немає платника (платників) податку на прибуток підприємств, то такий договір про спільну діяльність не обліковується в ДПІ і кожен учасник такого договору перебуває на обліку в контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно. У цьому випадку учасник спільного договору, що є платником єдиного податку та платником ПДВ, повинен враховувати здійснення діяльності за договором про спільну діяльність у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності. 


За загальним визначення пп. “г” пп. 14.1.191 ПКУ передача (внесення) товарів (у тому числі необоротних активів) як вклад у спільну діяльність без утворення юридичної особи, а також їх повернення, є постачанням товарів, відповідно вимагає нараховувати ПЗ з ПДВ. Додатково це підтверджують норми пп. 196.1.7 ПКУ, при здійсненні спільної діяльності передача товарів (робіт, послуг) на окремий баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається постачанням таких товарів. Враховуючи умови запитання і те, що договір про спільну діяльність не обліковується в ДПІ, кожен учасник договору виконує обов’язки платника податків самостійно, вважаємо що в даному випадку ПЗ з ПДВ не виникають, на підставі того, що немає факту передання техніки на окремий баланс за договором про спільну діяльність. Проте, рекомендуємо такий висновок підтвердити індивідуальною податковою консультацією за нормами ст. 52 ПКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»