• Посилання скопійовано

Нюанси оформлення імпорту програмної продукції від нерезидента

Як оформлюється імпорт програмної продукції від нерезидента?

Перш за все зазначимо, що до програмної продукції належать:

  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

При імпорті такої продукції в Україну митники будуть користуватись МКУ та Законом про митний тариф, який не містить коду УКТ ЗЕД для програмної продукції.

Так, у листі ДФСУ від 07.04.2016 р. №7765/6/99-99-19-03-02-15 зазначено, що у разі переміщення через митний кордон товарів програмної продукції на матеріальних носіях:

  • у графі 31 МД зазначаються відомості про такі носії, а також про інформацію, що на них розміщена;
  • у графі 33 МД зазначається код згідно з УКТ ЗЕД такого носія;
  • у графі 42 МД зазначається вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена;
  • у графі 45 МД зазначається митна вартість таких носіїв без урахування вартості інформації, що на них розміщена.

Тобто розмитненню фактично підлягає лише сам носій (про те, що на ньому була програмна продукція, в декларації лише наводиться інформація, що не призводить до сплати податків, зокрема, й ПДВ).

При цьому при подальшому продажу такої програмної продукції на території України вже слід користуватись довідником умовних кодів, яким для постачання програмної продукції передбачено код 00502.

Чи слід при реалізації такої програмної продукції зазначати відмітку у графі 3.2 податкової накладної «Ознака імпортного товару» — питання спірне. Адже така програмна продукція може бути передана виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет електронною поштою або іншими засобами передачі інформації. Тобто взагалі без участі митниці. У такому разі говорити про ввезення (імпорт) товару взагалі, на нашу думку, недоречно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Валютний нагляд за операціями з експорту та імпорту товарів між СГ України та ФО – нерезидентами, які не є іноземними СГ
    Якщо відносини між СГ України і фізособами – нерезидентами, які не є іноземними СГ за своєю сутністю є госпдіяльністю, оформлені зовнішньоекономічним договором, передбачають розрахунки в грошовій формі, за ними банк здійснює валютний нагляд, то такі відносини підпадають під валютний нагляд
    24.07.202518
  • Експорт послуг нерезиденту: чи є ризик нарахування пені за несвоєчасну оплату?
    Підприємство надало інжинірингові послуги нерезиденту та підписало акт 31.12.2024 р. Оплата очікується після спливу 180-денного терміну. Чи є ризик нарахування пені за порушення строків розрахунків, враховуючи, що згідно з Постановою НБУ №67 певні послуги виведені з-під валютного нагляду за строками розрахунків, і банк не вимагає документів за цим договором?
    24.06.2025661
  • Порушення терміну розрахунків з нерезидентом
    Чи можливо здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог по заборгованості нерезидента за цінними паперами/облігаціями з боргом ТОВ перед цим нерезидентом за процентною позикою, отриманою до 20.06.2023 р. та за якою існувала заборгованість за процентами на 24.02.2022 р., в силу чого погасити її не маємо змоги через норму пп. 28 п.14 Постанови НБУ №18?
    20.06.2025474
  • Особливості ЗЕД для ФОПа - "єдинника" ІІІ групи: уточнення місця діяльності
    ФОП на ЄП групи ІІІ має валютний рахунок, надає послуги, перебуваючи в Україні, але отримує виручку від іноземних замовників за послуги на свій валютний рахунок. У заявці на ЄП зазначено місце проведення госпдіяльності "Надання послуг на території України". Чи треба додати "і поза її межами"? Форму №20-ОПП ФОП не подавав
    04.06.202582
  • Експорт обладнання та придбання ТМЦ за кордоном
    Підприємство планує виконувати роботи за кордоном згідно ЗЕД-контракту, вивозячи для цього обладнання, придбане в Україні. Також передбачається закупівля невеликої кількості ТМЦ безпосередньо за кордоном для потреб виконання робіт. Як правильно організувати отримання оплати за експортоване обладнання? Як здійснювати розрахунки за придбані за кордоном ТМЦ та які особливості їх придбання?
    21.05.202549