• Посилання скопійовано

Заповнюємо звіт про пільги з ПДВ

Як заповнювати звіт про суми пільг в оподаткуванні юр- та фізосіб (ф. №1-ПП), якщо підприємство має пільги з ПДВ. Протягом звітного періоду здійснювалися 2 типи експортних операцій: 1. реалізація жому – код УКТЗЕД 2303201000; 2. реалізація виробів з деревини – код УКТЗЕД 44079190000. Код податку 14010100, код пільги за довідником пільг 14010394

При заповненні Звіту про суми пільг (далі – Звіт) за 1 квартал 2016 року слід керуватися Довідниками пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших податкових платежів, станом на 01.04.2016 року №78/1 та 78/2.

Так як підприємство здійснює експортні операції з реалізації жому та виробів з деревини, експортні операції оподатковуються за ставкою 0%, що менше ніж загальна ставка ПДВ (20%), тому підприємство має пільгу з ПДВ. Код даної пільги згідно Довідника пільг – 14010394 «Оподаткування за нульовою ставкою операцій з вивезення товарів за межі митної території України  у митному режимі експорту».

Згідно з пп. 16.1.6 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), так як підприємство має пільги з ПДВ у звітному періоді, воно повинно подавати Звіт. Форма Звіту та Порядок його складання визначається Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затвердженим постановою Кабінету міністрів України 27.12.2010 року №1233 (далі – Порядок №1233).

При розрахунку сум пільг з ПДВ при експортних операціях щодо реалізації жому та виробів з деревини, слід користуватися Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, що здійснюються на митній території України, затвердженим Наказом ДПАУ 29.03.2011 р. №167 (далі – Порядок №167).

Розглянемо заповнення Звіту при експортних операціях з реалізації жому та виробів з деревини на прикладі.

Приклад заповнення Звіту

Код податку, збору

Найменування податку, збору

Код пільги, згідно з довідником пільг

Найменування податкової пільги

Сума податкових пільг, гривень

Строк користування пільгами у звітному періоді

Сума податкових пільг, що використана за цільовим призначенням, гривень

Усього

В т.ч. з Держ- бюджету

Дата початку

Дата закінчення

Усього

В т.ч. з Держ- бюджету

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

14010100

Податок на додану вартість

14010394

Оподаткування за нульовою ставкою операцій з вивезення товарів за межі митної території України  у митному режимі експорту

28200

28200

01.01.2016

31.03.2016

-

-

 

В графах «Код пільги згідно з довідником пільг» (3) та «Найменування податкової пільги» (4) слід зазначити код пільги по операціям експорту, а саме 14010394 та її назву «Оподаткування за нульовою ставкою операцій з вивезення товарів за межі митної території України  у митному режимі експорту». При заповненні звіту за 1 квартал 2016 року, код та назва пільги зазначається згідно з Довідником пільг, станом на 01.04.2016 року.В графах «Код податку, збору» (1) та «Найменування податку та збору» (2) підприємство зазначає код податку відповідно до бюджетної класифікації. В нашому випадку це податок на додану вартість, код бюджетної класифікації 14010100. 

Так як підприємство здійснювало експортні операції протягом кварталу, то дата початку та дата закінчення пільги співпадають з датами початку та закінчення звітного кварталу. Якщо підприємство почало операції експорту наприклад у лютому 2016 року, то датою початку пільги буде дата першої експортної операції.

Графи «Усього» (9) та «В т.ч. з Державного бюджету» (10) щодо суми податкових пільг, що використана за цільовим призначенням, вказується обсяг пільг за платежами у разі цільового використання податкових пільг. В нашому випадку цільового використання пільг не має, тому ці графи не заповнюються.

В графах «Усього» (5) та «В т.ч. з Державного бюджету» (6) щодо суми податкових пільг заповнюється сума пільги за звітний період. Обсяг пільги розраховується згідно Порядку №167, а саме:

Сума пільги = Обсяги постачання за ставкою 0% - обсяги операцій з придбання товарів (послуг),  які використані  в  операціях  з  експорту  товарів.

Обсяги постачання за ставкою 0% це показник Декларації з ПДВ (рядок 2 «Операції з вивезення товарів за межі митної території України»). Якщо підприємство звітується з ПДВ щоквартально, цей показник буде дорівнювати показнику з рядка Декларації з ПДВ за 1 квартал 2016 року. Якщо звітний період з ПДВ у підприємства місяць, то слід скласти показники рядків 2 Декларацій з ПДВ за січень, лютий та березень 2016 року (у разі їх заповнення).

Оскільки підприємство реалізовує продукцію власного виробництва, воно не зможе прорахувати усі придбання товарів (послуг), які використані у експортних операціях лише з Декларацій з ПДВ. Так як, виробництво продукції, яка відвантажена на експорт може формуватися протягом різних звітних періодів, та складатися із різних витрат. Тому у випадку реалізації продукції власного виробництва, підприємству   при розрахунку показника «обсяг операцій з придбання товарів (послуг),  які використані  в  операціях  з  експорту  товарів» слід використовувати дані бухгалтерського обліку, а саме собівартість продукції. Якщо підприємство реалізовувало на експорт товар, який був придбаний у постачальників, то в розрахунку вищевказаного показника використовувалися дані обсягів придбання такого товару.

Припустимо, що обсяг реалізації продукції на експорт дорівнював 525 000 грн, а собівартість продукції, що була експортована протягом першого кварталу 2016 р. дорівнювала 384 000 грн. Різниця між обсягами реалізації та собівартістю складатиме 141 000 грн. Цю різницю слід помножити на ставку ПДВ (20%), ми отримуємо 28 200 грн. Це і буде сума пільги. Тобто бюджет України міг би отримати таку суму від підприємства, якби експортні операції оподатковувалися за загальними правилами. Ця сума вказується у графі «Усього»  (5) та «В т.ч. з Державного бюджету» (6), тому що ПДВ є загальнодержавним податком та сплачується у повному обсязі до Державного бюджету.

Оскільки у звіті ми відображаємо розрахунок пільг по кодам пільг згідно Довідника пільг, якщо підприємство експортує декілька видів продукції, на ці операції поширюється один вид пільги. Тому у Звіті суми пільг за цими операціями, відображаються згорнуто. Тобто підприємству не потрібно виділять продукцію по кодам УКТЗЕД.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Чорна Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457