Запитання: Підприємством, для роботи з нерезидентом (Болгарія), відкрито валютний рахунок в євро. Договір готовували болгарські колеги і він складений на англійській та болгарській мовах, в специфікації вказано вартість продукції в болгарських левах в сумі 8000,00 по курсу на 15.04.2015 р. В договорі передбачено післясплата, але не вказано в якій валюті. Постачання продукції має відбутися 10 червня 2015 р.Чи потрібно перекладати договір на українську мову? В якій валюті заповнювати рахунок на оплату і, по можливості, які бухгалтерські проводки по постачанню продукції, по отриманню оплати за поставлену продукцію?
Відповідь: Рахунок на оплату за укладеним із нерезидентом договором слід в тій валюті, в якій має проводитися платіж. При цьому, згідно із п. 1.7 Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Мінекономіки України від 06.09.2001 г. №201, у розділі „Умови платежів” договору із нерезидентом повинно бути зазначено валюту платежу, спосіб, порядок та строки фінансових розрахунків та гарантії виконання сторонами взаємних платіжних зобов'язань. Тому, на нашу думку, слід укласти додаткову угоду до вашого договору, у якій чітко встановити валюту платежу (при цьому слід користуватися і нормами спільної постанови НБУ та КМУ від 21.06.1995 р. №444).
Щодо перекладання договору на українську мову, то Положення №201 такої вимоги не містить. Водночас відповідно до частини 2 пп. 1.11 п.1 Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженою постановою Правління НБУ від 24.03.1999 №136 банки мають право вимагати від резидентів перекладу на українську мову договорів з нерезидентами, які складені іноземною мовою, та інших документів, що необхідні для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними операціями їх клієнтів.
Якщо договір передбачає післяплату за експортований товар, то проведення в бухгалтерському обліку ви можете переглянути в матеріалах на нашому сайті, зокрема, тут (у вільному доступі) >>>. Податковий облік, звісно, з часу написання цього матеріалу змінився, але бухгалтерські проведення, які при цьому виникають, залишилися ті самі.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити