• Посилання скопійовано

Придбавати товари за кордоном із розрахунком за готівку СГД не можуть

Приватне підприємство на загальній системі, яке займається міжнародними перевезеннями, вирішило закупити за кордоном свіжі дині і в подальшому реалізувати на території України. Яким чином це відобразити в бухгалтерському та податковому обліку?

Нажаль, ваше запитання надто велике і виходить за межи нашого консультування. Адже ЗЕД-операції – це ціла сфера діяльності, яка має багато нюансів. 

Почати з того, що придбавати товари за кордоном із розрахунком за готівку суб’єкти господарської діяльності (далі – СГД) не можуть. А отже, вони повинні мати договір із постачальником і дотримуватися правил валютного контролю за безготівковими платежами, встановленими відповідним законодавством. Про це ми писали у ДК №45/2013 (це був цілий спецвипуск, присвячений різним запитанням, пов’язаним із використанням іноземної валюти). 


 

Також будь-яка імпортна продукція має пройти процедуру сертифікації в Україні (інакше неможливий її імпорт). Про це та облік витрат на таку сертифікацію ми писали в ДК №18/2014

Потім виникнуть витрати із розмитнення, транспортування, страхування під час перевезення такої продукції, курсові різниці – це різні витрати, щодо кожної з яких є свої правила здійснення та обліку. 

Можливі витрати у вигляді нестач  імпортного товару – про них ми писали в ДК №47/2013 тощо.

Якщо ж наведених матеріалів вам буде недостатньо, то ви можете задати нам питання, але більш конкретне, яке стосується не придбання товарів за кордоном і їх подальшого продажу в Україні, а якоїсь окремої частки цих операцій, яка є для вас складною.    

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»