Правові засади здійснення товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності встановлює Закон №351. З норм цього Закону можна зробити такі висновки:
— бартерні операції за ЗЕД-договорами є можливими, але з певними обмеженнями;
— державою заборонено проведення товарообмінних (бартерних) операцій у ЗЕД з товарами (роботами, послугами), перелік яких визначається КМУ. Наразі такий перелік встановлено додатками 1 та 2 до Постанови №756;
— товари, що імпортуються за бартерним договором, підлягають ввезенню на митну територію України у строки, зазначені у такому договорі, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (дати оформлення митної декларації на експорт) товарів, що фактично експортовані за бартерним договором, а в разі експорту за бартерним договором робіт і послуг — з дати підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг. Датою ввезення товарів вважається дата оформлення митної декларації на імпорт, а в разі імпорту за бартерним договором робіт або послуг — дата підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг. У разі переоформлення в установленому порядку бартерного договору на інші види ЗЕД-договору строки розрахунків із нерезидентом не поновлюються та не перериваються;
— порушення строків ввезення товарів (виконання робіт, надання послуг), що імпортуються за бартерним договором, тягне за собою стягнення пені за кожен день прострочення у розмірі 0,3% вартості неодержаних товарів (робіт, послуг) за таким договором. Стягують пеню органи Міндоходів на підставі результатів перевірок.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись