• Посилання скопійовано

Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?

Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?

За Наказом Мінфіну №400 вносяться зміни до Порядку №1307. Тепер ПН, складені відповідно до вимог пп. 198.5 ПКУ з типом причини 13 «У зв’язку з використанням виробничих і невиробничих засобів в негосподарській діяльності», не обмежуються даними щодо номера та дати вхідної ПН, а потребує розкриття також і номенклатури, в тому числі графи 3.1. УКТ ЗЕД.

Відповідаючи на питання ЗІР (101.16): «Код УКТ ЗЕД якої версії (2022 року чи 2017 року) зазначається в графі 3.1 податкової накладної при постачанні після 01 січня 2023 року товару, виготовлення якого відбулося у 2022 році?» податківці зазначили:

«Порядок зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній за операцією з його постачання не залежить від дати виготовлення такого товару.

Своєю чергою, починаючи з 01.01.2023 р., при здійсненні операцій з постачання товарів на митній території України графа 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної має заповнюватися з урахуванням таких особливостей:

у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 31.12.2022 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України, або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару».

Здається, все зрозуміло. Якщо товар придбаний до 31.12.2022 р., то і УКТ ЗЕД версії 2017 року. Проте товар придбано раніше, коли застосовувався УКТ ЗЕД 2012 року.

При переході з УКТ ЗЕД версії 2012 року до версії 2017 року діяло інше роз’яснення, зокрема:

1) у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2012 року, що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару;

  • у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 00 годин 03.07.2020, у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2017 року, що визначений у Митному тарифі України, встановленому Законом №674.

Спільним і в першому, і в другому роз’ясненні є те, що податківці орієнтуються на дату придбання товару і дані МД та «вхідної» ПН, а не його реалізації. Адже фактично при списанні чи реалізації товару після 03.07.2020 року ми б вказували УКТ ЗЕД версії 2012 року.

Тому на нашу думку, в цій ситуації потрібно ставити УКТ ЗЕД за «вхідною» ПН, тобто УКТ ЗЕД 2012 року. Додатковим аргументом є те, що з урахуванням змін номенклатура вказується разом з даними про «вхідну» ПН.

Якщо УКТ ЗЕД для товару відсутній, то його можна визначити самостійно. Також податківці звертають увагу, що з приводу визначення УКТ ЗЕД доцільно звернутися до ТПП або Митного органу. І саме це буде підтвердженням правильності УКТ ЗЕД. Про це читайте у нашій новині тут.

Зауважимо, що додаткових роз’яснень з цього питання немає. Для товарів, «життєвий шлях» яких добіг кінця, питання не таке гостре як для товарів, зокрема, необоротних активів, що будуть реалізовані в майбутньому. Якщо при продажу таких товарів неправильно вказати УКТ ЗЕД, покупець не має права на ПК (п.201.1 ПКУ). Тому в цьому разі доцільно отримати ІПК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Відповідальність ФО/ЮО – резидента за неповідомлення про набуття частки в іноземній ЮО
    До ФО/ЮО – резидента застосовується відповідальність за неповідомлення про набуття або відчуження частки резидентом в іноземній юрособі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юрособи, у тому числі в період дії ВС
    24.03.202538
  • Чи є контрольованими операції, що здійснюються через комісіонера-нерезидента?
    Під визначення контрольованих підпадають всі господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг із залученням комісіонера-нерезидента, що здійснюються між резидентом та нерезидентом, при досягненні вартісних критеріїв, визначених ПКУ
    24.03.202535
  • Придбання сервера у нерезидента і розміщення його в дата-центрі
    Резидент - платник ПДВ та податку на прибуток надає послуги хостингу в Україні. Він хоче придбати сервер у нерезидента (Польща) та розмістити його в дата-центрі (Польща), щоб убезпечити дані клієнтів. Перетину кордону України не буде. Тобто резидент перераховує валюту одному нерезиденту за сервер, отримує від нього накладну, розміщує сервер на майданчику у другого нерезидента, далі щомісяця сплачує цьому нерезиденту за оренду місця в дата-центрі, де розташований сервер. Які особливості таких операцій?
    20.12.202459
  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202474
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.2024160