• Посилання скопійовано

Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?

Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?

За Наказом Мінфіну №400 вносяться зміни до Порядку №1307. Тепер ПН, складені відповідно до вимог пп. 198.5 ПКУ з типом причини 13 «У зв’язку з використанням виробничих і невиробничих засобів в негосподарській діяльності», не обмежуються даними щодо номера та дати вхідної ПН, а потребує розкриття також і номенклатури, в тому числі графи 3.1. УКТ ЗЕД.

Відповідаючи на питання ЗІР (101.16): «Код УКТ ЗЕД якої версії (2022 року чи 2017 року) зазначається в графі 3.1 податкової накладної при постачанні після 01 січня 2023 року товару, виготовлення якого відбулося у 2022 році?» податківці зазначили:

«Порядок зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній за операцією з його постачання не залежить від дати виготовлення такого товару.

Своєю чергою, починаючи з 01.01.2023 р., при здійсненні операцій з постачання товарів на митній території України графа 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної має заповнюватися з урахуванням таких особливостей:

у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 31.12.2022 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України, або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару».

Здається, все зрозуміло. Якщо товар придбаний до 31.12.2022 р., то і УКТ ЗЕД версії 2017 року. Проте товар придбано раніше, коли застосовувався УКТ ЗЕД 2012 року.

При переході з УКТ ЗЕД версії 2012 року до версії 2017 року діяло інше роз’яснення, зокрема:

1) у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2012 року, що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України або у податковій накладній, отриманій від постачальника при придбанні такого товару;

  • у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 00 годин 03.07.2020, у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД версії 2017 року, що визначений у Митному тарифі України, встановленому Законом №674.

Спільним і в першому, і в другому роз’ясненні є те, що податківці орієнтуються на дату придбання товару і дані МД та «вхідної» ПН, а не його реалізації. Адже фактично при списанні чи реалізації товару після 03.07.2020 року ми б вказували УКТ ЗЕД версії 2012 року.

Тому на нашу думку, в цій ситуації потрібно ставити УКТ ЗЕД за «вхідною» ПН, тобто УКТ ЗЕД 2012 року. Додатковим аргументом є те, що з урахуванням змін номенклатура вказується разом з даними про «вхідну» ПН.

Якщо УКТ ЗЕД для товару відсутній, то його можна визначити самостійно. Також податківці звертають увагу, що з приводу визначення УКТ ЗЕД доцільно звернутися до ТПП або Митного органу. І саме це буде підтвердженням правильності УКТ ЗЕД. Про це читайте у нашій новині тут.

Зауважимо, що додаткових роз’яснень з цього питання немає. Для товарів, «життєвий шлях» яких добіг кінця, питання не таке гостре як для товарів, зокрема, необоротних активів, що будуть реалізовані в майбутньому. Якщо при продажу таких товарів неправильно вказати УКТ ЗЕД, покупець не має права на ПК (п.201.1 ПКУ). Тому в цьому разі доцільно отримати ІПК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202479
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202465
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457