• Посилання скопійовано

Як оприбуткувати імпортний товар, який складається з декількох номенклатурних позицій?

Підприємство є імпортером. Нерезидент згідно з інвойсом постачає товар як дві окремі позиції (камін - 1шт. по 100 дол., шамот - 1 шт. по 2 дол.). фактично це один товар (невід’ємний один від одного). Як його оприбуткувати: як один товар чи окремо?

Порядок оприбуткування товарів підприємство визначає самостійно на власний розсуд – див.  п. 1.4 Методрекомендацій №2.

Якщо це дійсно одна одиниця товару, яка буде використовуватися або продаватися в цілому, то незалежно від зазначення його в інвойсі такий товар доцільно оприбутковувати так, як він потім буде продаватись або використовуватись. У разі необхідності ці позиції можуть не об’єднуватися, а може бути сформовано комплект з двох позицій – каміну та шамоту. Тобто цей вибір – цілком на розсуд підприємства.

Також з огляду на те, що у різних постачальників один і той же товар може називатись по-різному, підприємство-покупець не зобов’язане використовувати саме ту номенклатуру, яка прийнята у постачальників, бо це призведе до цілого набору різних номенклатур для одного товару, а це є неприйнятним для роботи підприємства – покупця. Натомість підприємство може обліковувати одинакові товари з різними назвами під уніфікованою власною назвою. Ми розглядали цю ситуацію тут. Цей матеріал актуальний в частині бухобліку.

З метою  складання податкових накладних також слід звернути увагу на коди УКТ ЗЕД, з якими було імпортовано ці дві позиції. З цього приводу ми коментували ІПК податківців. Якщо код УКТ ЗЕД для шамоту інший, ніж для каміну, то слід подумати про те, який код УКТ ЗЕД вказувати в податкових накладних при подальшій реалізації каміну та шамоту як единого товару. На нашу думку, в такому випадку слід використовувати код УКТ ЗЕД для каміну як основного товару (див. розділ «Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД» Додатку «Митний тариф України» до Закону України "Про Митний тариф України" від 4 червня 2020 року № 674-IX).

Додатково читайте наші матеріали туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Оплата з корпоративної картки за ЗЕД-контрактом
    ТОВ уклало ЗЕД-контракт на поставку обладнання. Оплату частково здійснено з поточного рахунку. На корпоративній картці підприємства є валюта. Чи можлива оплата в готівковій формі? Чи можна провести оплату з корпоративної картки?
    02.05.202417
  • Валютний нагляд при реекспорті товарів, поміщених у митний режим «митний склад»
    Підприємство закуповує продукцію у митному режимі «митний склад» у нерезидента, потім – реекспорт нерезиденту. Як завершується валютний нагляд поставки товару нерезиденту? Якщо це прирівнюється до імпорту без увезення в Україну, банк завершує нагляд після зарахування коштів від нерезидента на рахунок нерезидента в разі продажу нерезиденту продукції за межами України. Імпорт закривається у сумі собівартості товару, від якого надійшла виручка, чи у всій сумі виручки за реекспорт, незважаючи на його собівартість? Тобто у разі реекспорту нижче собівартості при надходженні виручки у повному обсязі, банк знімає повністю валютний нагляд по імпорту, чи буде виникати недоотримання коштів?
    30.04.202415
  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202467
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202475
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024281