Термін EXW «Франко завод» означає, що продавець вважається таким, що виконав свої обов'язки з постачання, коли він надасть товар у розпорядження покупця на своєму підприємстві чи в іншому названому місці (наприклад: на заводі, фабриці, складі тощо). Продавець не відповідає за завантаження товару на транспортний засіб, а також за митне очищення товару для експорту. Таким чином, право власності на товар переходить від продавця, коли він надасть товар у розпорядження покупця на своєму підприємстві. Тобто, покупець має оприбуткувати товар на дату, зазначену в документах продавця про відвантаження: Дт 28 Кт 682.
Детальніше про це тут.
Тепер щодо валютного курсу оприбуткування.
Якщо першою подією є отримання товару, то відповідно до п. 5 П(С)БО 21 вартість товару і заборгованості визначається за курсом на дату отримання товару. Надалі частина вартості товару в розмірі суми, належної до сплати постачальнику, вже не перераховується. А кредиторська заборгованість перед постачальником буде монетарною заборгованістю (буде оплачена коштами) і за нею потрібно буде визначати курсові різниці.
Якщо першою подією є оплата товару, то відповідно до п. 6 П(С)БО 21 сума валютного авансу перераховується у валюту звітності із застосуванням валютного курсу на початок дня дати сплати авансу: Дт 371 Кт 312. Тобто, при подальшому отриманні товару його первісна вартість формуватиметься за курсом на дату здійснення авансу: Дт 28 Кт 632. Причому оскільки заборгованість на субрахунку 371 немонетарна, курсові різниці за нею не нараховуються.
Зарахування із здійсненим авансом: Дт 632 Кт 371.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити